به گزارش دوراهک،حجت الاسلام یوسف جعفری امروز با اشاره به نقش دانشجویان در عرصه های مختلف کشور خاطرنشان کرد: دانشجویان فعال فرهنگی پیشروان فرهنگ در دانشگاه و جامعه هستند، زیرا علاوه بر مسائل مختلف زندگی و تحصیل نسبت به مسائل فرهنگی و سیاسی جامعه و دانشگاه دغدغه دارند و احساس مسئولیت می‌کنند.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان بوشهر ادامه داد: دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان بوشهر به منظور ارائه معارف مختلف، تعمیق و در دسترس قرار دادن مهارت‌های گوناگون علمی، فرهنگی و معرفتی اقدام به برگزاری طرح ویژه فعالین فرهنگی سیاسی دانشجویی(ضیافت اندیشه) نموده است.

وی افزود: برای بهره بردن از فرصت ارزشمند دانشجویی علاوه بر دوره‌های آموزشی و فرهنگی، برنامه‌های زیارتی و سیاحتی متعددی نیز در این مدت در شهر مقدس مشهد در نظر گرفته‌ایم و دانشجویان از فضای جذاب اردویی و برنامه‌های نشاط بخش بهره‌مند خواهند شد.

این مسؤول افزود: چندین سال است که مقام معظم رهبری در جمع‌های مختلف و در دیدار با سیاسیون کشور دغدغه‌های فرهنگی را مطرح می‌کنند و قطعاً این موضوع بسیار مهم نباید فراموش شود، بلکه از روی کاغذها و از درون ذهن‌ها خارج شده و به عمل واقعی تبدیل شود و مطمئنا دانشجویان با دغدغه‌ای که نسبت به مسائل گوناگون دارند بهترین مجریان فرهنگی در سطح دانشگاه خواهند بود.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: خواهران دانشجو به عنوان افسران جوان جبهه جنگ نرم فرهنگی باید وظایف خود را در برابر هجمه‌های گوناگون دشمن در دانشگاه بدانند و با الگو قرار دادن حضرت زینب(س) رسالت عاشورایی خود را به نحو احسن در جامعه به عرصه عمل بگذارند و سفیران فرهنگی جامعه و خانواده خود باشند.

منبع: خبرگزاری فارس