به گزارش دوراهک ، حجت‌الاسلام سید مجید موسوی صبح امروز در مراسم بازسازی واقع غدیر گفت: پیامبر اسلام در روز واقعه غدیر فرمودند که ایها الناس من اولی الناس بالمؤمنین من انفسهم؟؛ ای مردم! چه کسی از همه مردم به مسلمانان از خود آن‌ها سزاوارتر است؟» و مردم گفتند که خدا و پیامبر داناترند. پیامبر فرمودند: خدا، مولای من است و من، مولا و رهبر مؤمنانم و به آن‌ها از خودشان سزاوارترم و سپس فرمودند: فمن کنت مولا فعلی مولا؛ هر کس من مولای او هستم، علی مولای اوست.

امام جمعه چغادک اظهار کرد: اگر امروز از فرزندان سؤال شود که چه عیدی را بیشتر دوست دارید قطعاً در پاسخ خواهد گفت عید نوروز، اما این‌گونه نیست بزرگ‌ترین و لذت بخش‌ترین عید مسلمین عید غدیر است.

موسوی افزود: در این عید بزرگ الهی همه مردم دعوت خانه من هستند و بیایند عیدی خود را دریافت کنند، افرادی که در محل زندگی خود سادات دارند از آن‌ها عیدی بگیرند و سادات نیز از مردم در این روز استقبال ویژه‌ای داشته باشند.

وی بیان کرد: سادات این روز را گرامی بدارند تا این سنت حسنه دوباره در جامعه رواج داشته باشد و نسل‌های آینده این راه را ادامه دهند.

این متولی پیاده‌روی اربعین در استان بوشهر عنوان کرد: افرادی در این مراسم به قید قرعه کمک هزینه سفر پیاده‌روی اربعین دریافت خواهند کرد و دیگر افرادی که علاقه‌مند هستند در این گردهمایی بزرگ مسلمین شرکت کنند می‌توانند ثبت‌نام کنند.

امام جمعه چغادک ابراز کرد: امسال پیاده‌روی اربعین روز ۱۳ محرم از محل دفن اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر شهید احمدی جوان در روستای باشی از توابع بخش ساحلی دلوار برگزار خواهد شد.

این مراسم با همکاری سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر، پایگاه مقاومت تاسوعای شهر چغادک و حوزه مقاومت بسیج رمضان برگزار شده است.

در پایان این مراسم به قد قرعه به ۱۰ نفر از شرکت‌کنندگان هدیه کمک هزینه سفر به کربلای معلا اهداء شد.

منبع: فارس