حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان عسلویه پس از دعوت به تقوای الهی، عید غدیر را محور ولایت و وحدت دانست و اظهار داشت: اگر عالم اسلام غدیر را به معنای واقعی کلمه درک کرده بود امروز مشکلات عدیده دامن اسلام را نگرفته بود، برخی فکر می‌کنند غدیر مخصوص مذهب خاصی است درحالی که غدیر متعلق به همه مسلمانان است.

وی به دیدار رهبر معظم انقلاب با فرماندهان سپاه اشاره کرد و افزود: معظم له در این دیدار فرمودند سپاه سنگر مستحکم انقلاب است و پاسداران عزیز باید به خود ببالند که ولی امر مسلمین و نایب امام زمان (عج) چنین نظری نسبت به سپاه دارند.

امام جمعه عسلویه خاطر نشان کرد: امروز سپاه مایه مباهات این کشور و بازوی پر توان نظام است، بعضی گفتند کشورهای پیشرفته سازمان نظامی را کنار گذاشتند و پیشرفت کردند، رهبری عزیز با رد این سخن فرمودند سخت است باور کنیم این حرف از ناحیه این فرد باشد، اگر چنین حرفی زده باشند حرف غلطی است و هیچ عاقلی نیروی دفاعی خود را کنار نمی‌گذارد.

هاشمی‌نژاد تصریح کرد: کسی که چنین حرفی زده شاید قوه عاقله‌اش مشکل پیدا کرده، آقا فرمودند باید قدرت دفاعی کشور را روز به روز استحکام بخشید و برد موشک‌ها را بیشتر کرد.

امام جمعه عسلویه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: چه عزیزان جان برکفی که از این حریم مقدس دفاع کردند و این ملت با دست خالی ۸ سال ایستاد و امروز که دارای سلاح‌های پیشرفته هستیم، دیگر دشمن نمی‌تواند هیچ غلطی بکند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و شهدا و آزادگان دفاع مقدس گفت: ما به همه این عزیزان و خانواده‌هایشان بدهکاریم و مسؤولان باید احترام ویژه و خاص به بازماندگان این عزیزان داشته باشند.

هاشمی‌نژاد با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید نیز بیان کرد: مدیر آموزش و پرورش با دقت و ظرافت امور دانش‌آموزان را به خوبی دنبال کند و نشود مثل سال‌های قبل که تا چند ماه در بعضی از رشته‌ها معلم نداشته باشیم.

وی به سرشماری نفوس و مسکن پرداخت و گفت: سرشماری از فردا تا ۲۴ مهر است، همه خوب همکاری کنند چرا که این سرشماری آثار مثبت زیادی برای ما دارد و برنامه توسعه شهری و روستایی و توزیع اعتبارات وابسته به آمار دقیق این سرشماری است.

امام جمعه عسلویه به آلودگی هوای عسلویه اشاره کرد و اظهار داشت: آلودگی هوایی که در هفته گذشته پیش آمد و باعث ناراحتی و اذیت مردم شد بسیار ناگوار بود و نهاد نماز جمعه هم در کنار مردم بود.

هاشمی‌نژاد ابراز داشت: تمام مسؤولین تلاش کردند، بنده با حضرات آیت‌الله صفایی بوشهری و حسینی بوشهری و استاندار و معاون سیاسی ایشان و مدیرکل محیط زیست صحبت کردم و فرماندار نیز پیگیری کرد و مشکل رفع شد.

وی یادآور شد: بعضی بی‌انصافی می‌کنند در این زمینه و القاء می‌کنند که امام جمعه و مسؤولین پیگیر نیستند، مثلا برق که مدتی پیش مشکل داشت و شاید چند روز قرار بود خاموشی باشد بدون اینکه کسی خبردار شود فرماندار قضیه را پیگیری و حل کردند.

منبع: خبرگزاری فارس