روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر روز شنبه به نقل از سید حسین حسینی محمدی افزود: کشور چین در زمان تحریم ها شریک تجاری خوب و قابل اطمینانی برای جمهوری اسلامی ایران بود.
وی اضافه کرد: استان بوشهر دارای زیرساخت های مهم در حوزه سرمایه گذاری است که تسهیلات لازم برای فعالان و صنعتگران فراهم کرده است.
حسینی محمدی با بیان اینکه صنایع نساجی بخش بزرگی از صنعت را به خود اختصاص داده است ، گفت: این صنعت ضمن اینکه زمینه اشتغال زایی مطلوبی دارد، از ارز آوری و بازار فروش قابل ملاحظه ای برخوردار است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: سرمایه گذاران چینی با بررسی امکانات و ظرفیت های اقتصادی استان بوشهر برای فعالیت در صنعت نساجی این استان اعلام آمادگی کردند.
رئیس هیات سرمایه گذاران چینی نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای فعالیت اقتصادی و صنعتی در بوشهر افزود: شرکتی که به نمایندگی از آن به ایران سفر کرده است، می تواند ۵۰ میلیون دلار در استان بوشهر در زمینه صنایع نساجی سرمایه گذاری کند.
صنعت نساجی در استان بوشهر دارای قدمت چند ده ساله است و کارخانه نساجی اعتمادیه بوشهر که بیش از ۴۰سال در بوشهر فعالیت داشت حدود ۱۰ سال است که تعطیل شده است.

منبع : ایرنا