ناصر کرمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر براساس ارزیابی هایی که از سوی سامانه ارتباط مردمی(سامد) و اداره کل بازرسی استانداری بوشهر انجام شده در سطح الف رتبه اول استان را از آن خود کرده است.
وی اضافه کرد: مجموعه ای از برنامه ها از سوی کارشناسان برای داشتن رفتار احترام آمیز با مردم، آگاه سازی مردم از حقوق خود برای ارتقای انضباط اجتماعی، پیشگیری از بروز تخلفات اداری، رسیدگی به شکایت مردم و برخورد با متخلفان در قالب یک برنامه ۹ قسمتی تدوین شد.
وی ادامه داد: تعیین سیاست ها و راهبردهای صیانت از حقوق شهروندی، آموزش توانمندسازی مدیران و کارکنان اداری زیرمجموعه، اطلاع رسانی و آگاه سازی و پیشگیری از تضییع حقوق شهروندان از جمله این سیاست هاست.
کرمی با اشاره به توسعه ارتباط مردمی و توسعه خدمات الکترونیکی در آموزش و پرورش گفت: روان سازی قوانین و مقررات، فضاسازی و تبلیغات محیطی، تشویق و ترفیع کارکنانی که در زمینه اجرای این برنامه ها همکاری و برخورد با متخلفان، بررسی و پایش وضعیت حقوق شهروندی با نظرسنجی از دیگر برنامه ها در این زمینه است.
کرمی در باره طراحی سامانه الکترونیکی رسیدگی به شکایت های مردمی از سوی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: دانش آموزان و اولیای آنها می توانند از راه این سامانه نسبت به طرح شکایت خود اقدام و نتیجه آن را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند.
وی اظهار کرد: با طراحی سامانه الکترونیکی رسیدگی به شکایتهای مردمی از سوی آموزش و پرورش رفت و آمد مردم برای طرح شکایت و پیگیری آن به کمترین حد ممکن می رسد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: همچنین این اداره کل نسبت به تشکیل شورای سیاست گذاری اطلاع رسانی در عالی ترین سطح سازمان و مهمترین سیاست های اطلاع رسانی ابلاغ و تحلیل می شود.
کرمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصیلی گفت: پروژه مهر در استان بوشهر با هماهنگی های انجام شده، ساماندهی نیروی انسانی و ثبت نام دانش آموزان به نحو مطلوبی انجام شد.
وی در باره نیروی انسانی با توجه به بازنشستگی تعدادی از نیروها افزود: سازماندهی نیروی انسانی برای همه مدارس انجام و کمبود نیروی انسانی با بکارگیری نیروهای بازنشسته و پرداخت اضافه کار به همکاران متوسطه جبران شده است.
کرمی با اشاره به فعالیت ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر همکار فرهنگی در استان بوشهر اظهار کرد: در زمان حاضر مشکلی در زمینه نیروی انسانی نداریم و برخلاف همه سالها هم اکنون مشکلی از نظر تدریس در استان وجود ندارد.
وی در مورد طرح نخبه پروری در استان بوشهر گت: این طرح سال گذشته با همکاری منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه، جم، کنگان و دیر اجرا شد و تاثیر بسزایی در قبولی دانش آموزان در کنکور داشت.
کرمی در ارتباط با نتایج طرح نخبه پروری در عسلویه، گفت: میزان قبولی دانش آموزان عسلویه در کنکور بهبود یافته است و امسال ۷۰ نفر در دانشگاه ها پذیرفته شدند که از این تعداد ۴۶ نفر در دانشگاه های دولتی پذیرش شدند.
وی یادآور شد: براساس برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده با منطقه ویژه امسال طرح نخبه پروری در استان بوشهر علاوه بر چهار شهرستان یاد شده در دو شهرستان دیگر نیز اجرا می شود.
کرمی، در ارتباط با طرح تقویت بنیه علمی در استان بوشهر گفت: این طرح از سال گذشته در استان آغاز و امسال نیز با قوت ادامه می یابد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تاثیر طرح تقویت بنیه علمی در استان در تعداد رتبه های زیر ۱۰۰۰کنکور امسال مشخص شده است.
وی در ارتباط با توزیع شیر رایگان در مدارس بیان کرد: امسال این طرح با کیفیت مناسبی همزمان با سراسر کشور در همه شهرستانهای استان در همه مقاطع تحصیلی برگزار می شود.

منبع: ایرنا