حجت‌الاسلام مرتضی محمدیان ظهر امروز در نشست خبری با تشریح برنامه‌های اوقاف در ماه محرم اظهار داشت: طرح بصیرت عاشورایی اوقاف و امور خیریه با هدف هدایت افکار عمومی به سمت بصیرت حسینی در ماه محرم اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه جلوگیری از انحرافات عزاداری‌ها از اهداف طرح بصیرت عاشورایی است، گفت: جهان اسلام در ماه محرم وضعیت ویژه‌ای دارد و دشمن تلاش می‌کند از این وضعیت ویژه سوء استفاده کرده و چهره شیعه را بدجلوه بدهد و ما وظیفه داریم این دیدگاه را اصلاح کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به جریان شیعه انگلیسی گفت: جریانی در شیعه شکل گرفته که به نام شیعه انگلیسی معروف شده و هدف این است تا بین شیعه و سنی اختلاف بیندازند و وظیفه ما این است که با تفکر و نگرش شیعه انگلیسی مقابله کنیم و شور حسینی ما را وادار می‌کند نهایت عشق را نشان دهیم.

محمدیان بیان داشت: اگر حسینی هستیم میدان‌های دفاع از تفکر حسینی در عراق و سوریه و … هست که باید در آن میدان‌ها حسینی عمل کنیم.

وی تصریح کرد: در طرح بصیرت عاشورایی به دنبال این هستیم که از تفکرات انحرافی در ایام محرم جلوگیری کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به برنامه‌های اوقاف و امور خیریه در ماه محرم گفت: ۱۱ هکتار زمین در مرز شلمچه تهیه کردیم که دو هکتار آن را برای ایجاد مکان ویژه میزبانی از زائران امام حسین (ع) در نظر داریم و به موکب زائر حسین ریزی مشهور است.

محمدیان ادامه داد: بخشی از عملیات اجرایی ساخت این محل در مرز شلمچه آغاز شده و با همت خیرین و اعتبارات اوقاف تلاش داریم در سال آینده ساخت این طرح را تسریع کنیم.

وی بیان داشت: این زائرسرا تا ۴ هزار نفر ظرفیت پذیرش خواهد داشت و دو حسینیه به مساحت ۳۲۰۰ متر و یک نمازخانه به مساحت ۱۲۰۰ متر هم دارد.

منبع: خبرگزاری فارس