سردار حیدر عباس زاده روز پنجشنبه در نشست هماهنگی برای اجرای برنامه های هفته نیروی انتظامی در استان بوشهر گفت: هفته بزرگداشت نیروی انتظامی از ۹ مهرماه آغاز و تا ۱۵ مهرماه ادامه خواهد داشت.
وی بیان کرد: برگزاری صبحگاه مشترک با حضور مسئولان استانی، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه، تجلیل از خانواده های شهدا، جانبازان، کارکنان بازنشسته و شاغل، برگزاری نشست های علمی با دانشگاهیان استان، برپایی نمایشگاه دستاوردهای پلیس مبارزه با موادمخدر استان بوشهر اهم برنامه بزرگداشت هفته نیروی انتظامی در سطح استان بوشهر است.
عباس زاده یادآور شد: هفته نیروی انتظامی امسال با شعار « ‘همه با هم برای امنیت و آرامش» برگزار می شود.
وی ادامه داد: نمایش توانمندی، اقتدار، هوشمندی و کارآمدی پلیس در سطح جامعه، آموزش همگانی و اطلاع رسانی به مردم برای کاهش آسیب های اجتماعی از جمله برنامه های بزرگداشت هفته نیروی انتظامی است.
عباس زاده با اشاره به نقش جدی مردم برای تامین امنیت گفت: ایجاد امنیت در جامعه بدون مشارکت محقق نمی شود و تنها با تعامل مناسب مردم است که می توانیم شاهد امنیت پایدار باشیم.
وی گفت: در استان بوشهر در طول سال مردم ۳۰۰ هزار ارتباط تلفنی با پلیس برقرار می کنند که این نشان از تعامل دو سویه مردم و پلیس در سطح استان بوشهر است.
عباس زاده ادامه داد: امسال تاکنون ۱۱۶ نفر به مرکز مشاوره امنیت اجتماعی در استان بوشهر مراجعه داشته اند.
وی در ارتباط با شمار گزینش و استخدام در نیروی انتظامی استان بوشهر گفت: امسال از بین یکهزار داوطلب ۳۰۰ نیروی متعهد پذیرش شدند.
وی در ارتباط با میزان کمک های خیران امنیت ساز گفت: از ابتدای سال جاری خیران بیش از سه میلیارد ریال کمک کردند که عمده آن در قالب اهدا زمین صورت گرفته است.

منبع: ایرنا