به گزارش دوراهک، غلامرضا مهرجو صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه زیرساخت‌های بهداشتی شهرستان دشتی رضایتمند است گفت: در بخش سلامت ۹ خانه بهداشت در کردوان علیا، درویشی، سنا، لاور شرقی، گنخک شیخا، حسین زائری، بادوله، دهکو و چاه گاه افتتاح و مورد بهره‌برداری قرارگرفته است.

وی افزود: بزرگ‌ترین ساختمان دیالیز استان بوشهر، پانسیون شش واحدی در شهر خورموج و چهار واحدی در شهر کاکی، تکمیل و تجهیز شبکه بهداشت و درمان شهرستان، احداث مرکز بهداشت و درمان در بادوله و تجهیزات اغلب مراکز بهداشتی درمانی انجام شد.

مهرجو خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گام‌های مؤثری در زیرساخت‌های بهداشتی شهرستان دشتی برداشته که به‌طور مثال می‌توان به اعتبارات ملی دو برابری نسبت به اعتبارات پیش‌بینی‌شده استانی اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در بخش بهداشت افق روشنی پیش‌بینی می‌شود افزود: احداث چهار پایگاه اورژانس بین جاده‌ای و یک واحد شهری، ساختمان درمانگاه الیاس احمدی، مرکز اختصاصی خدمات دندان‌پزشکی و تکمیل پایگاه بهداشتی و آزمایشگاه شنبه از دیگر خدمات در حوزه بهداشت است.

مهرجو درمانگاه امام حسن (ع)، آزمایشگاه مرکز بهداشت شنبه، خانه بهداشت زیارت، خانه بهداشت وراوی، مرکز درمانی درازی و بازسازی درمانگاه شهید الیاس احمدی و تعمیر و تجهیز پایگاه بهداشتی کاکی از مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری برشمرد.

وی افزود: رسالت جمهوری اسلامی فقرزدایی است که این راستا بهورزان شکل گرفتند و نقش این عزیزان در شرایط بسیار سخت و با حقوق بسیار پایین و خدمات ارزشمند آن‌ها در روستاها قابل قدیر است.

 مهرجو یادآور شد: مجامع بین‌المللی به‌خصوص سازمان بهداشت جهانی به موفقیت‌های ایران در عرصه سلامت اذعان دارند و بزرگ‌ترین کار بهورزان کاهش سطح سلامت بین شهر و روستا است.

وی افزود: بهورزان نقش بسیار مؤثری در افزایش ارتقای شاخص‌های سلامت در روستاها دارند و امروز هیچ‌گونه بیماری واگیری در جامعه وجود ندارد.

فرماندار شهرستان دشتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال جاری را یکی از مهم‌ترین رویدادهای سال ۹۵ عنوان کرد و بیان داشت: از سوم مهرماه کار سرشماری عمومی نفوس و مسکن هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان دشتی آغاز می‌شود این رویداد بزرگ و به‌عنوان ستون و خیمه اصلی نظام برنامه است.

این مسؤول افزود: به لحاظ قانونی تأکید می‌کنیم دستگاه‌های اجرایی با آمارگیران عمومی نفوس و مسکن همراهی و همکاری داشته باشند و بهورزان با امکاناتی که در اختیار دارند می‌توانند به‌صورت اینترنتی اطلاعات خانوارها را وارد کنند.

مهرجو تصریح کرد: دشتی در همه عرصه‌ها پیشرو و پیشگاه است که امید می‌رود در زمینهٔ ثبت‌نام اینترنتی نیز پیشگام باشد.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های رسانه‌ها گفت: یکی از ارکان اصلی که می‌تواند جامعه را به سمت توسعه ببرد رسانه‌ها هستند که در این زمینه در کنار ما حضور فعال دارند.

مهرجو گفت: رسانه‌ها هم خدمات صورت گرفته را به‌موقع انعکاس می‌دهند و هم موارد و کاستی‌هایی که وجود داشته باشد را به‌موقع اعلام که ما نسبت به رفع آن‌ها دقت کنیم.

منبع: فارس