حمید زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی با اشاره به برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در یک سال گذشته اظهار داشت: در روز اول هفته دولت چهار پروژه افتتاح سالن کنفرانس و ساختمان انجمن فیلم و عکس فرهنگسرا، نمایشگاه توانمندی‌های بانوان دشتی و نمایشگاه عکس عملکرد یک‌ ساله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی با حضور فرماندار، مدیرکل ارشاد استان و مسئولین شهرستان انجام شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی افزود: برگزاری جنگ هنر، تجلیل از کارکنان اداره، نشست مشترک انجمن‌های شعر اهرم و خورموج، تجلیل از مدیران دستگاه‌های اجرایی توسط کانون فرهنگی هنری مسجد الحجه و تقدیر از اعضای کانون فرهنگی هنری موعود مسجد امام حسن (ع) خورموج از دیگر برنامه‌های اجراشده در هفته دولت بوده است.

وی اضافه کرد: در یک سال گذشته با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومانی که در اختیار ارشاد بود موسسه قرآنی چارک احداث و تجهیز شد و پلاتو کاکی نیز عملیات اجرایی آن آغاز و تکمیل پلاتوی خورموج، احداث سالن کنفرانس فرهنگسرای خورموج به همراه تجهیز تالار ارشاد، پلاتو، انجمن‌های هنری و فرهنگسرای شنبه اتفاق افتاد.

زارعی ادامه داد: علی‌رغم محدودیت‌های شدید مالی اما حدود ۵۰۰ برنامه فرهنگی، هنری و دینی برگزار شد و خورموج نیز نامزد پایتخت کتاب ایران شد که در نوع خودکار اتفاق بزرگی بود.

وی خاطرنشان کرد: شورای قرآنی شهرستان نیز که تشکیل آن در سال ۱۳۸۸ مصوب شده بود در سال گذشته به ریاست امام‌جمعه و دبیری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی تشکیل دادیم که تاکنون نیز در توسعه برنامه‌های قرآنی و انسجام آن مؤثر بوده است.

زارعی گفت: خوشبختانه موفقیت‌های هنرمندان شهرستان در عرصه‌های بین‌المللی، ملی و استانی نیز چشم‌گیر بوده و شاهد درخشش هنرمندان در عرصه‌های مختلف بوده‌ایم.

وی افزود: در بخش کتاب نیز چه از لحاظ تولید و چه از جهت افزایش سرانه مطالعه افزایش قابل قبولی داشته‌ایم که ایجاد خانه‌های قصه و کتاب، رونمایی از کتاب‌های نویسندگان دشتی و تجلیل از آن‌ها به همراه خرید آثار آنان توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان، نشست‌های کتاب‌خوانی و ایستگاه‌های مطالعه در این رشد و ترویج مطالعه گره‌گشا بوده است.

زارعی ادامه داد: در راستای افزایش نشاط با برگزاری جشنواره‌های متعدد، جنگ‌های شادی، جنگ هنر، کنسرت‌های موسیقی و اکران فیلم قدم‌هایی برداشته‌ایم و با دعوت از استادان شاخص جهانی هم چون فیلیپ کروچه، ملی و استانی در مسیر افزایش دانش هنرمندان شهرستان کارگاه‌های مختلف آموزشی برگزار کردیم.

وی یادآور شد: استقبال مردم از برنامه‌های ارشاد نشان از اقبال و رضایت عمومی از این اداره دارد و امید است این روند هم چون سال گذشته ادامه داشته باشد.