به گزارش دوراهک، حیدر عمرانی صبح امروز در نشست شورای آموزش و پرورش بردخون اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته همه ادارات و نهادهای بردخون به‌عنوان معین مدارس منطقه فعالیت می‌کنند تا مدارس سال جدید را به‌خوبی آغاز کنند.

وی افزود: آموزش و پرورش جایگاه مهم و تأثیرگذاری در جامعه و بین مردم دارد و بر اساس نقش ویژه، همه مسؤولان، شوراهای اسلامی، دهیاران و اقشار مختلف مردم با همه توان و امکانات برای اعتلا و ارتقاء آن تلاش می‌کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش بردخون هم گفت: فعالیت‌های آماده‌سازی مدارس با مشارکت همه ادارات، شوراهای اسلامی، دهیاران، انجمن اولیا و مربیان، فرهنگیان و به‌ویژه مردم صورت گرفته که۳۱شهریور با حضور ۲۴۰ نفر دانش‌آموز کلاس اوّلی و۳مهر با حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان در کلاس‌های درس سال تحصیلی به‌صورت رسمی آغاز می‌شود.

ظهیر محمودی با بیان اینکه همزمان با هفته دفاع مقدس شاهد حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و خاطره گویی رزمندگان دفاع مقدس هستیم، افزود: با هوشمند سازی۱۰مدرسه، تعمیر و تجهیز مدارس، طرح پرچم بر درب مدارس و توزیع کتب، زیباسازی مدارس، ثبت‌نام دانش‌آموزان و سازمان‌دهی نیروی انسانی به استقبال آغاز سال تحصیلی می‌رویم و نیاز به وسایل خنک‌کننده تا مهر به صفر می‌رسد.

وی با اشاره به‌ضرورت همفکری و مشارکت اولیا و تقویت مبانی تربیتی در مدارس، افزود: در زمینه مربی پرورشی مشکل داریم و نیازمند توجه ویژه در این زمینه هستیم تا خواسته‌های دانش آموزان و مردم جامه عمل بپوشانیم.

محمودی اضافه کرد: به دلیل افزایش جمعیت در سال‌های آینده شاهد افزایش جمعیت دانش‌آموزی هستیم که اثرات آن را در کمبود کلاس درس ابتدایی می‌بینیم و نیاز است همه مردم، خیرین و به‌ویژه مسؤولان در زمینه احداث فضا و کلاس درس همت کنند.

منبع: فارس