علی یزدان‌شناس صبح یکشنبه در نشست شورای اداری بخش آبدان اظهار داشت: یکی از برنامه های اصلی دولت بحث سرشماری نفوس و مسکن تا پایان سال ۹۵ است.

وی افزود: امروزه یکی از ضعف‌ها بحث آمار دقیق در زمینه‌های مختلف است و با آمار صحیح و دقیق می‌توان بهتر به مشکلات واقف شویم و برای حل آن برنامه‌ریزی منسجم و حساب شده داشت.

یزدان‌شناس از تمامی دستگاه‌های اداری بخش آبدان به ویژه بخشداری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران خواست که تمهیدات لازم برای حضور حداکثری مردم برای مشارکت در فرایند سرشماری داشته باشند.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان دیر اضافه کرد: امسال سرشماری به دو روش اینترنتی وچهره به چهره انجام می‌شود.

تبعیت از ولایت عامل موفقیت کشور است

امام جمعه آبدان نیز ضمن تبریک دهه امامت و ولایت اظهار داشت: ولایت رکن مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و پیروی از ولایت باعث جلوگیری از صدمات به مملکت خواهد شد.

حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد اضافه کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران معجزه قرن است و دلیل موفقیت آن اعتماد راسخ مردم به ولایت است؛ ولایتی که منصوب شده از طرف خداوند است.

وی افزود: دشمنان در صدد بودند تا با انواع و اقسام حیله و نقشه‌ها این انقلاب را از بین ببرند وجنگ را بر ما تحمیل کردند، درحالی که ما با دستان خالی در برابر تمامی دنیای استکبار ایستادیم و همه این موفقیت‌ها و پایدار ماندن این نظام و انقلاب به تبعیت ولایت و امامت برمی‌گردد.

امام جمعه آبدان خاطرنشان کرد: اگر امروز در برخی از جاها با مسائل و مشکلات مواجه هستیم، تبعیت نکردن از فرامین ولایت و رهبری است و اگر موفقیتی حاصل شود و قطعا موفقیت‌های موجود، همه آنها در گرو ولایت پذیری و دنباله‌رو ولایت بودن است.

حمیدی نژاد تصریح کرد: دشمنان بعد از جنگ نقشه های فراوانی کشیدند، اتاق فکر تشکیل دادند و تمام توان و تلاش خود را به کار بردند که انقلاب اسلامی را ساقط کنند و یکی از آن کارها، تهاجم فرهنگی و بعد از آن شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی بود و امروزه دشمن در خانه ما است.

امام جمعه آبدان ادامه داد: در گذشته ما دشمن رو در رو را می‌شناختیم و زمانی که خیانت می‌کردند، مردم به راحتی به هویت آنها پی می‌بردند، اما امروزه این گونه نیست وجنگ نرم طوری طراحی شده است که آنهایی که خیانت می‌کنند و به راحتی تشخیص داده نمی‌شوند.

حمیدی نژاد اظهار داشت: وظیفه ما بسیار سنگین‌تر شده و وظیفه ما انتقال ارزش‌ها به نسل جوان و نوجوان است، نسلی که مورد تهاجم استکبار جهانی است و بسیار بر روی آن سرمایه گذاری کرده‌اند.

استفاده از همه ظرفیت‌ها برای اجرای سرشماری

بخشدار آبدان در این جلسه ضمن تبریک دهه امامت و ولایت افزود: جلسه شورای اداری با دو موضوع مهم شکل گرفته است؛ یکی برنامه‌ریزی برای هفته دفاع مقدس و دیگری نیز سرشماری نفوس و مسکن است.

مسعود تنگستانی ادامه داد: آنچه که ما داریم مدیون خون شهدا، ایثارگران، جانبازان ورزمندگان هستیم و این امنیتی که داریم از برکت آنها است و اگر جانفشانی این عزیزان نبود قطعا آرامش وجود نداشت.

وی مهمترین وظیفه مسئولان را انتقال فرهنگ ایثار وشهادت به نسل جوان و نوجوان عنوان کرد.

بخشدار آبدان در ادامه به مسئله مهم سرشماری در کشور اشاره کرد و گفت: پیشرفت و توسعه هر کشور در گرو آمار واطلاعات صحیح است و با اطلاع‌رسانی مناسب، باید مردم را به فرایند سرشماری تشویق کنیم.

تنگستانی افزود: باید از تمامی ظرفیت‌های موجود در بخش به منظور جمع آوری آمار دقیق استفاده کرد.

ابراهیم شعرانی مسئول فنی و اجرایی سرشماری نفوس و مسکن از همه مسئولان خواست تا همکاری لازم برای اطلاع رسانی مناسب در زمینه این سرشماری را به کار ببندند.

منبع: خبرگزاری مهر