حجت‌الاسلام رضا خدری، مدیر حوزه های علمیه استان بوشهر، در آئین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه دشتستان، با بیان اینکه مدرسه علمیه چهارده معصوم(ع) برازجان ارتقاء قابل توجهی یافته است، اظهار داشت: این مدرسه در آغاز فعالیت با مشکلات عمرانی و زیرساختی همراه بود که با تلاش‌هایی که در چند سال صورت گرفت این مدرسه ارتقاء قابل توجهی یافته است.

وی با اشاره به نقش بارز روحانیان در بصیرت افزایی و هدایت مردم تصریح کرد: بروز فتنه در همه زمان‌ها و عصرها وجود داشته و دارد و روحانیون به عنوان هادیان دینی و فرهنگی جامعه نقش مهمی در بصیرت افزایی مردم در مقابله با فتنه و فتنه‌گران دارند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه حوزه‌های علمیه خیرات و برکات زیادی برای جامعه داشته است، خاطر‌نشان کرد: روحانیون در جامعه نقش مهم و تاثیر‌گذاری در روشنگری مردم دارند که این مهم در زمان‌های مختلف وجود داشته و اکنون که حضور روحانی در جامعه یک اصل اثربخش و مهم است.

حجت‌الاسلام خدری با بیان اینکه طلاب باید به اصل انقلابی‌بودن و انقلابی‌ماندن توجه کنند افزود: حضور طلاب در مدارس علیه تنها نباید درس‌آموزی باشد بلکه حرکت‌های جهادی و انقلابی عمل کردن باید همواره مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه ۸ مدرسه علمیه در استان بوشهر فعالیت خود را آغاز کرده است تصریح کرد: در این مدارس ۷۵۰ طلبه مشغول به آموزش می‌شوند که در این راستا ۱۶۵ طلبه آن جدیدالورود هستند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه ۱۰۰ استاد در تمام مدارس تدریس می‌کنند خاطر نشان کرد: ۸۰ مبلغ از حوزه‌های علمیه در تمام سال به شهرها و روستاهای استان بوشهر اعزام می‌شوند و خدمات لازم به نقاط تحت پوشش ارائه می‌کنند.

حجت‌الاسلام خدری با اشاره به ارائه  مشاوره دینی به دانش‌آموزان تاکید کرد: برای ارائه امر مشاوره فرهنگی، دینی و مذهبی دانش‌آموزان و برگزاری نماز جماعت در مدارس ۱۵۰ روحانی از حوزه‌های علمیه استان بوشهر به مدارس این استان اعزام شدند.

وی از افزایش سطح حوزه علمیه بوشهر و برازجان به سطح ۲ خبرداد و گفت: اجرایی شدن سطح ۲ در مدارس علمیه استان بوشهر تحول مهم علمی در این استان ایجاد می‌کند.

منبع: خبرگزاری شبستان