حجت الاسلام عیسی راستگو درخطبه های نمازجمعه این هفته شهر اهرم افزود: درقیام تنگستان علما از جمله علم الهدای اهرمی، سید علی النقی دشتی و آیت الله بلادی آغاز گر بودند و سردارانی چون شهید رئیسعلی دلواری و زایر خضرخان اهرمی با شجاعت و عرق دینی و مذهبی که داشتند به رهبری و فتوای این علما وارد میدان مبارزه با استعمار شدند.
وی اضافه کرد: ۱۲ شهریور سالروز شهادت رئیسعلی دلواری روز ملی مبارزه با استعمار نامگذاری شده است و جوانان این سرزمین باید به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای یک همایش مانند گنگره علم الهدای و آیت الله معتقد اهرمی برای سردار زایر خضرخان اهرمی برگزار کنند.
امام جمعه اهرم ادامه داد: این حاشیه پردازی ها، اختلافات و حرفها باعث عقب ماندن شهر اهرم و شهرستان تنگستان از قافله توسعه شده است و باید به جای آن کمر همت برای عمران و آبادی شهرستان ببندید و درباره
بزرگان و سرداران مبارز منطقه، کتاب ومقاله بنویسید.
امام جمعه اهرم اظهارکرد: انبوهی نفرات و تجهیزات استمعار انگلیس هرگز ترسی دردل دلیران تنگستان ایجاد نکرد و به تکلیف خود در راه مبارزه با این استعمارگران عمل کردند و امروز هم خون همان رئیسعلی و زیراخضرخان ها دررگ های ما جاری است.
راستگو ادامه داد: مردم تنگستان می دانند ولایت مداری ضامن رشد و تعالی جامعه اسلامی است باید تاریخ درس ولایت مداری از مردم تنگستان بیاموزد که با تبعیت از ولایت و ولایت مداری اجازه نفوذ استعمار انگلیس را به آب و خاک پاکشان ندادند.
وی اضافه کرد: حماسه دلیران تنگستان نماد ولایت مداری ملت ایران است و استعمار نو که امروز در لباس نرم اقتصاد و سیاست می خواهد وارد کشور شود، مردم تنگستان اعلام می کنند هرگز اجازه نخواهند داد استمعار و استکبار جهانی در قالب نقشه های شیطانی خود به این آب و خاک تجاوز و آسیبی برسانند.
امام جمعه اهرم با اشاره به ضرورت نهادینه شدن ازدواج آسان در جامعه بیان کرد: همه جوانان با تاسی و الگو گیری از ازدواج مبارک و آسمانی حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) و پیروی از سنت پاک حضرت محمد (ص) تشکیل خانواده دهند و آرامش در زندگی خود بوجود آورند.
وی وبا اشاره به اینکه خداوند هدف از ازدواج را رسیدن به آرامش و سکون می داند افزود: مهریه های سنگین پشتوانه زندگی نیست زیرا امروز شمار زیادی از مردان به علت ناتوانی در پرداخت مهریه های سنگین زندانی هستند.
امام جمعه امام اهرم گفت: اگر کم توقعی زوجها درشروع زندگی مشترک وزناشویی سرلوحه زندگی آنها شود می تواند زندگی پر برکتی داشته باشند.

منبع : ایرنا