حجت الاسلام حسن مصلح روز پنجشنبه درنشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتستان افزود: در احادیث و روایات ائمه معصومین (ع) تاکید زیادی بر بزرگداشت و تکریم واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع) شده است.
وی اضافه کرد: همچنین حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز بر برگزاری باشکوه مراسم ماه محرم و صفر تاکید فراوان دارند.
مصلح بیان کرد:باید بر کیفیت مراسم عزاداری در محرم و صفر توجه زیادی داشته باشیم و مانع از ورود برخی خرافه ها و انحراف ها در این مراسم شویم.
مصلح ادامه داد: در مراسم عزاداری و روضه خوانی محرم وصفر باید توجه و دقت نظر بیشتری بر موضوع های مهم فرهنگی و اجتماعی از جمله امر به معروف و نهی از منکر، ازدواج آسان، استفاده صحیح از فضای های مجازی و بیان راههای کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برگزاری همایش های عاشورائیان شهرستان دشتستان، همسالان حضرت قاسم (ع)، حضرت رقیه (س)، شیرخوارگان حسینی، اعزام مبلغان و روحانیون به تمام نقاط شهرستان، تجمع بزرگ و باشکوه تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی از مهمترین برنامه هایی است که در شهرستان دشتستان برگزار خواهد شد.
فرماندار دشتستان گفت: بزرگترین و مهمترین پیام واقعه عاشورا درس انسانیت و آزادگی است و سرشار از مفاهیم بزرگ انسانی چون شهادت، عزت نفس، مجاهدت، حیا و فداکاری است.
ارسلان زارع گفت: امربه معروف و نهی از منکر و اقامه و احیای فروع دین (نماز) نیز از مهمترین مفاهیم و پیام عاشوراست و وظیفه ماست که به این مهم توجه زیادی داشته باشیم و سرلوح زندگی خود قرار دهیم.
فرماندار دشتستان افزود: جلوگیری از ورود خرافه و بدعت ها در مراسم عزاداری ماه محرم و صفر یکی از مهمترین وظایف ماست که باید نسبت به آن حساسیت بیشتری داشته باشیم.
زارع گفت: مراکز علمی و دانشگاهی و مدارس شهرستان نسبت به برگزاری برنامه های فرهنگی و دینی با موضوع پیام واقعه عاشورا و حادثه کربلا و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت اهتمام داشته باشند.
محمد حسین زندویان رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتستان گفت: هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتستان در سال ۹۵ با موضوع بررسی برنامه های ماه محرم و صفر برگزار شد.
شهر برازجان با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت مرکز شهرستان دشتستان در ۶۵ کیلومتری شرق بوشهر واقع است.

منبع: ایرنا