آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر، با اشاره به این‌که به تازگی برخی از مسوولان نکته‌ای درباره مسائل مطرح شده در نماز جمعه بیان کرده‌اند، افزود: ائمه جمعه بنا به مصلحت ومقتضیات زمان می‌توانند درباره امور مختلف صحبت کنند و نظرشان را برای پیشبرد امور جامعه ارائه دهند.
نماینده ولی فقیه در استان سپس با گرامیداشت عید سعید غدیر از همه مراکز فرهنگی خواست با بنیاد غدیر همکاری کنند تا فرهنگ غدیر در استان فراگیر شود.
امام جمعه بوشهر همچنین با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس از چهارشنبه آینده، رشادت، ولایت مداری و حماسه آفرینی را گزینه روی میز مردم مقابل دشمنان دانست.
آیت الله صفایی بوشهری با بیان گوشه‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسوولان ستاد سرشماری کشور، از مردم خواست با مجریان این طرح همکاری کنند و از مسوولان هم خواست در ارائه آمار دقت داشته باشند زیرا آمار نادرست موجب آسیب زدن به کشور می شود.
وی با اشاره به ساخت۲ نیروگاه اتمی جدید در استان بوشهرگفت:بوشهر استانی استراتژیک است و در آسیا تنها جایی است که ۳ رآکتور هسته ای درآن وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در استان با تبریک ساخت شناور تندرو بُرد بلند نیروی دریایی سپاه در بوشهر،  بر لزوم حفظ سهمیه جوانان بومی در اشتغال در نیروگاه‌های جدید اتمی و ایجاد دبیرستان هسته ای در استان تاکید کرد.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما