آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان و مسئولان سپاه، افزود: در این دیدار رهبری بیانات مهم و راهبردی عنوان کردند که مسئولان باید این سخنان را سر لوحه برنامه های خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه در این دیدار رهبری آرمان انقلاب را تشکیل تمدن نوین اسلامی اعلام کردند و لازمه آن را حرکت انقلابی وجهادی برشمرد، اظهار کرد : تمدن اسلامی یعنی مدیریت و تشکیل یک سامانه جامع برای کشور بر اساس آموزه های دین اسلام که دارای تمام شاخص های اسلامی برای پیشرفت است.
صفایی بوشهری اضافه کرد: این شاخص های اسلامی باید به گونه ای باشد که مبارزه با دشمنان و استکبار درآن در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه درزمان حاضر با شاخص های تمدن نوین اسلامی فاصله زیادی داریم ادامه داد: در این راستا لازمه رسیدن به شاخص های تمدن اسلامی حرکت پرشتاب جهادی و انقلابی است که مسئولان باید در این ارتباط با توجه داشتن به ایمان و معنویت تلاش کنند.
صفایی بوشهری گفت: افرادی که به تقویت نیروهای مسلح از جمله ارتش، بسیج و سپاه توجه و اعتقاد ندارند در اشتباه هستند و هر گونه تضعیف نیروهای دفاعی کشور حرام است.
وی اظهار کرد: هم اکنون سپاه، بسیج، ارتش و سایر نیروهای نظامی چون کوه ایستاده اند و هر گونه حرکت دشمنان را درهم خواهند شکست.
صفایی بوشهری اضافه کرد : عزت و جهاد در نیروهای مسلح ما تعطیل بردار نیست و باید مشکلات مالی آنها نیز حل شود.
وی ادامه داد: افرادی که قصد دارند نیروهای مسلح را تضعیف کنند آب به آسیاب دشمن می ریزند.
امام جمعه بوشهر گفت: ملت ما آزادی و استقلال خود را فدای لبخند ها و گشایش در امور اقتصادی نخواهد کرد، زیرا استقلال اساس و رکن انقلاب اسلامی است.
وی اظهار کرد: مسئولان براساس مواضع مقام معظم رهبری در مذاکرات و گفت وگوها با آمریکا گام بردارند تا مردم پشتیبان آنها باشند.
صفایی بوشهری در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره امام راحل و شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.
وی با اشاره به روز خانواده و تکریم بازنشستگان بیان کرد: خانواده موثرترین بخش جامعه است که تولید حیات و آموزش و پرورش در آن شکل می گیرد.
صفایی بوشهری گفت: مقام معظم رهبری اخیرا سیاست های خانواده را در قالب ۱۶ بند اعلام کردند که توجه مسئولان به آنها ضروری است.
وی اظهار کرد : بازنشستگان در مقام عزت و افتخار قرار دارند که با کار، تلاش و شرافت خود در کشور فعالیت کردند و مسئولان باید نسبت به امور بازنشستگان توجه کنند.
صفایی بوشهری بازگشایی مدارس و آغاز تلاش برای رشد و بالندگی در زمینه علم را به تلاش گران این عرصه تبریک گفت و از مسئولان آموزش و پرورش خواست تجهیز مدارس را در اولویت قرار دهند.
وی از مردم و مسئولان خواست در سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ تلاش جهادی داشته باشند.
امام جمعه بوشهر ، از بنیاد بین المللی غدیر در استان بوشهر بخاطر برنامه های اجرا شده در ایام امامت و ولایت تقدیر کرد.

منبع: ایرنا