سرلشکر پاسدار دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با آیت الله صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کد.

در این دیدار که آیت الله نمازی نماینده مقام معظم رهبری در کاشان نیز حضور داشت، آیت الله صفایی بوشهری ضمن خیرمقدم و خوش آمد گویی به آیت الله نمازی و دکتر محسن رضایی، گفت: شاخصه استان بوشهر همواره ولایتمداری، بصیرت و مجاهدت در عرصه های مختلف تاریخ بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه های مختلف از جمله انرژی هسته ای، انرژی فسیلی، هیدروکربنی، نفت و گاز، پتروشیمی، صادرات نفت، کلیدر جنوب – شمال، کشاورزی و شیلات، دارای شاخصه های توسعه و پیشرفت است به همین خاطر انگلستان هرگاه می خواست بر روی حکومت مرکزی فشار ایجاد کند، به بوشهر حمله می کرد.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر هیچگاه در طول تاریخ، باری برای نظام نداشته است، فرهنگ و بصیرت ولایتمداری مردم را در طول تاریخ و شرایط کنونی بسیار بالا دانست و گفت: در استان بوشهر همگان خود را سرباز مقام معظم رهبری می دانند.

وی با اشاره به ساخت شناور شهید ناظری سپاه در بوشهر که اخیراً به آب انداخته شد، ادامه داد: یکی از برجسته ترین امتیازات این استان وجود سپاه و بسیج عزیز و رزمندگان آن است که در طول دفاع مقدس حماسه ها آفریدند که آخرین آنها دستگیری تفنگداران دریایی آمریکا در سال گذشته در خلیج فارس بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در ادامه با اشاره به چشم انداز حوزوی استان بوشهر، افزود: حوزه های علمیه استان بوشهر با برنامه ریزی و طراحی انجام شده، در افق ۱۴۰۴ با ۱۲ حوزه علمیه خواهران، ۱۲ حوزه علمیه برادران، جامعه المصطفی ویژه طلاب عرب زبان حوزه خلیج فارس و ایجاد یک شبکه ماهواره ای حوزوی، قطب حوزوی خلیج فارس خواهد شد.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر یک استان بین المللی است، تأکید کرد: نگاه ما در استان بوشهر نگاه مقام معظم رهبری است و خودمان را برای هندسه تمدن نوین اسلامی آماده می کنیم که جایگاه بوشهر را مشخص تا نقش خود در آن تمدن سازی، ایفا کنیم.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه های مختلف، پیشرفت های فوق العاده ای در حال بدست آوردن است، تصریح کرد: در استان بوشهر با مدیریت علمی، در این اندیشه هستیم که استان را با نگاه مقام معظم رهبری، استان علم و فنآوری نوین، جهاد و بیداری در این عرصه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در پایان با بیان اینکه استان بوشهر آینده بسیار روشنی خواهد داشت، افزود: یکی از کارهای بزرگی که در استان بوشهر در حال انجام است طراحی آموزش های علم و فنآوری مورد نیاز نظام در ۵۰ سال آینده استان بوشهر برای کودکان، نونهالان، نوجوانان و جوانان است.

منبع: روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر