آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری درخطبه های نمازجمعه این هفته بوشهر، با محکوم کردن حملات هوایی اخیر آل سعود به مردم یمن، افزود: مجامع حقوق بشر بویژه سازمان ملل، بسیاری از کشورهای اسلامی و شورای بین المجالس اسلامی به صورت جدی این جنایت را محکوم نکردند و کشوهای عربی نیز سکوت کردند.
وی اظهارکرد: این رفتار آنها نشان دهنده این است که مظلومیت مردم و مسلمانان که به دنبال زندگی الهی هستند، بجز اتکا به خداوند و مبارزه راهی ندارد.
صفایی بوشهری اضافه کرد : آل سعود از زمانی که حکومت را در عربستان به دست گرفت، به دنبال از بین بردن حرکت های اسلامی، ظلم و ستم به جامعه اسلامی و حمایت از جهان استکبار است.
وی ادامه داد: این عملیات و فاجعه های عظیم که آل سعود مرتکب می شود، نشانگر نزدیک بودن نابودی آنهاست و همانطور که تومار بنی امیه در کربلا در هم پیچید، تومار آل سعود نیز پیچیده خواهد شد.
صفایی بوشهری گفت: جهان استکبار با برنامه های خود گروه های مختلفی را تشکیل داده و جهان غرب را در مسیر مبارزه با مردم مسلمان سوریه و جهان هدایت کرده اند.
وی افزود: در این ارتباط با مردم سوریه و عراق با مدیریت های خوب نظامی در مقابل گروه های تروریستی ایستادگی کرده و هم اینک این گروه ها رو به شکست هستند.
صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه، توطئه، خیانت و جنایت ماهیت اصلی آمریکا و جهان استکباراست، اظهار کرد: حمایت های جهان استکبار از تروریست ها محکوم است و هیچ امیدی به سازمان پوشالی و بی ثمر ملل متحد برای حمایت از مردم بی دفاع در این حملات نیست.
وی با گرامیداشت روز پارالمپیک و تجلیل از نابینایان، اضافه کرد: مسئولان کشوری و استانی برای ایجاد تسهیلات مورد نیاز این قشر از جمله اشتغال، ازدواج و مسکن برنامه ریزی کنند.
صفایی بوشهری بیان کرد: ورزشکاران پار المپیک افتخار آفرینان جهانی برای کشور هستند که برای تامین مطالبات آنها باید وعده ها بویژه در زمینه اشتغال عملی و اجرایی شود.
وی با گرامیداشت روز تربیت بدنی گفت: ورزش همگانی باید وارد زندگی روزمره مردم شود و مسئولان باید به این مهم توجه کرده و با توجه به ظرفیت های فراوان استان بوشهر در زمینه ورزش برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.
صفایی بوشهری افزود: بوشهر استانی غنی است که باید برای ایجاد زیر ساخت های مناسب ورزش در آن اقدام شود تا جوانان و مردم در یک محیط سالم با شاخص های توسعه ای پیشرفت ورزشی استفاده کنند.
وی از هیات های مذهبی استان و دستگاههای اجرایی مرتبط ، مردم و همه دست اندرکاران برگزاری مراسم دهه محرم که در زمینه ایجاد فضای مناسب برای برگزاری این آیین ها تلاش کردند، قدردانی کرد.

منبع: ایرنا