حجت الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه های نماز جمعه این هفته خورموج افزود: امروز بیشترین جنایات علیه بشریت در منطقه را آل سعود در کشور یمن انجام داده و با به خاک و خون کشیدن بیش ۷۰۰ نفر از مردم مظلوم یمن یکی از بزرگترین جنایات را درمنطقه رقم زدند.
وی اضافه کرد: سکوت سازمان ملل در برابر این تجاوز آشکار سعودی ها به مردم یمن و کشتار زنان و کودکان بی گناه لکه ننگی بر پیشانی این سازمان است.
مصلح ، از برگزاری باشکوه مراسم عزاداری ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی از مردم مومن ومسلمان شهرستان دشتی و نقش آفرینی بسیار خوب هیاتهای مذهبی وعزاداری درسطح شهرستان تقدیر کرد.
وی با تسلیت شهادت حضرت امام سجاد گفت: امام سجاد با ایراد خطبه ای آتشین در جمع مردم و رجال سیاسی و دینی شام باعث بیداری وموفقیت قیام عاشورا ، ابلاغ رسالت و تبلیغ عاشورا و تداوم خط شهیدان در کربلا شد.
امام جمعه خورموج به روز جهانی غذا و استاندارد اشاره کرد وافزود: اسلام بیشترین تاکید بر استاندارد بودن غذای سالم و حلال بودن آن وتولید کالای محکم، بی عیب و نقص، منظم و استاندارد دارد.
مصلح به هفته پیوند اولیا و مربیان اشاره کرد وگفت: اولیا ومربیان نقش بسیار بزرگی در تربیت فرزند خوب، صحیح، سالم ومتدین و متخصص دارند.
شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با ۴۰ هزار نفرجمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

منبع: ایرنا