حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیر افزود: نصب بنر پس از درگذشت افراد در بندر دیر مد شده است که باتوجه به هزینه غیر ضروری این امر خانواده های متوفی چنین هزینه هایی را به افراد نیازمند پرداخت کنند.
وی افزود:عید غدیر خم در میان اعیاد اسلامی افضل است و امامت و ولایت حضرت علی(ع) بر جامعه اسلامی نیز یک امر آسمانی بود که توسط پیامبر اسلام معرفی شد.
حسینی با بیان اینکه غدیر خط بطلانی بر جدایی دین از حکومت بود،گفت: پیام غدیر این بود که اسلام حکومت دارد و بعد از پیامبر نیز باید حکومت داشته باشد و با معرفی علی(ع) به عنوان جانشین پیامبر در روز غدیر شایسته سالاری در جامعه اسلامی مورد تاکید قرار گرفت.
امام جمعه دیر ضمن قدردانی از تلاش علامه امینی در تدوین و تالیف کتاب بزرگ الغدیر بیان داشت: این بزرگوار با تالیف کتاب الغدیر در ترویج فرهنگ غدیر و آشنایی مردم با شخصیت علی(ع) قدم های بزرگی برداشت.
وی با گرامی داشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله خزعلی افزود: آیت الله خزعلی برای آشنایی جامعه با شخصیت علی(ع) بنیاد بین المللی غدیر را تاسیس کرد و این مرد مجاهد و با بصیرت در این سالها، همواره یار امام خمینی (ره ) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و مردم را به پیروی از ولایت مطلقه فقیه و مبارزه با خط نفاق و فتنه گران تشویق می کرده است .
حسینی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: ایران باید همیشه از نظر آمادگی نظامی در اوج بسر ببرد و اکنون نیز در شرایط و آمادگی کامل بسر می بریم و اگر کسی طمعی به خاک جمهوری اسلامی در سر بپروراند،دست او از بازو قطع می شود.
وی در رابطه با سفر رییس جمهوری به کشور ونزوئلا و نشست مجمع عمومی سازمان ملل بیان داشت: رییس جمهوری باید در این سفر ضمن استفاده از فرصت پیش آماده، کسانی را همچون آمریکا که صلح جهانی را به مخاطره انداخته اند، به چالش بکشاند و در نشست مجمع عمومی سازمان ملل جنایات آل سعود و حمایت های آمریکا از این رژیم و بدعهدی آمریکا در طرح برجام روشن گری کند و افشاگر چهره آمریکا در این مجمع باشد.
دیر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر قراردارد.

منبع: ایرنا