حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های نماز جمعه بوشهر افزود: محرم و اربعین، ولایت و امامت را در جامعه جهانی زنده می کند.
وی با تاکید بر زنده نگه داشتن محرم و صفر تصریح کرد: محرم ماه قیام و خون است و باید در این ماه شعار امامت و ولایت زنده وحرکت حسینی در این روزها تحلیل و تبیین شود.
دشتی تصریح کرد: دشمن از دو موضوع مهدویت و محرم مسلمانان در هراس است که باید در آئینهای محرم با موعظه حماسه حسینی به جامعه معرفی شود.
امام جمعه موقت بوشهر گفت: عزاداران حسینی نباید در عزاداریهای ماه محرم نسبت به نظام و انقلاب اسلامی بی تفاوت باشند چرا که قدرت نظام از ماه محرم است.
وی تاکید کرد: در عزاداری ماه محرم احیای روحیه حماسی، ضد استکباری و ضد صهیونیستی در جامعه ضروری است.
امام جمعه موقت بوشهر گفت: در ماه محرم جلسه های موعظه بیشتر شود اما آئینهای عزاداری با اختلاطهای حرام همراه نباشند.
دشتی با اشاره به هفته نیروی انتظامی و تقدیر از تلاشهای پرسنل ناجا افزود: نیروی انتظامی بیشترین مسئولیت برقراری امنیت در جامعه را برعهده دارد.
وی اظهار کرد: امنیت و آرامش امروز جامعه مرهون زحمتها و تلاشهای شبانه روزی نیروی انتظامی است.
دشتی با اشاره به تامین امنیت نوامیس ما در جامعه افزود: نیروی انتظامی در زمینه تامین امنیت اخلاقی خوب عمل کرده ولی در مسائل فرهنگی متولیان امر باید به فکر باشند.
امام جمعه موقت بوشهر گفت: در زمینه مقابله با بدحجابی و بی حجابی نگاهمان به نیروی انتظامی است و انتظار داریم در این موقله نیز با اقتدار ورود کنند.
وی با اشاره به سوم محرم سالگرد شهادت شهید عاشوری نخستین روحانی شهید انقلاب اسلامی گفت: شهید عاشوری نماد و ترکیبی از علم، روحانیت و شهادت است.
دشتی یادآور شد: نام شهید عاشوری باید زنده بماند و احیا نام شهید عاشوری احیای روحانیت استان بوشهر است.

منبع: ایرنا