سردار حیدر عباس‌زاده در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان بوشهر به مناسبت هفته نیروی انتظامی با اشاره به این‌که برنامه‌های این هفته با عنوان «همه با هم برای امنیت و آرامش» برگزار می‌شود، بیان کرد: امنیت کنونی را مدیون همراهمی مردم و حمایت‌های امام جمعه، استاندار و تعامل نزدیک اعضای شورای تأمین استان و تلاش همکارانم در نیروی انتظامی هستیم.

وی با اشاره به کاهش وقوع جرائم خشن در استان، افزود: از ابتدای امسال تا کنون کشفیات جرائم خشن در استان ۱۰۸ درصد بوده که۹۱ درصد این کشفیات مربوط به امسال و ۱۷ درصد هم مربوط به پارسال است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان این‌که حدود ۹۲ درصد موارد سرقت در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در استان کشف شده است، خاطرنشان کرد: یعنی از هر هزار سرقت ۹۲۰ مورد کشف شده و در این زمینه استان بوشهر رتبه نخست را در کشور دارد.

سردار عباس زاده همچنین با اشاره به کشف هزار و ۲۸۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تا کنون، افزود: در این مدت ۸۰ گروه قاچاقچی شناسایی و ۱۵۰۰ خرده‌فروش هم دستگیر شدند.

افزایش ۱۶۲ درصدی کشف کالای قاچاق، افزایش شش درصدی کشف سلاح غیرمجاز، و کاهش ۱۰ درصدی تصادفات منجر به فوت در نیمه نخست سال از دیگر مواردی بود که رئیس پلیس استان بوشهر به آنها اشاره کرد.

مصطفی سالاری استاندار بوشهر هم گفت: نیروی انتظامی با داشتن نیروهای تلاشگر، نقش مهمی در ایجاد امنیت پایدار در جامعه دارد و مردم در سایه امنیت در آرامش کامل به سر می‌برند.

در این آیین از شماری از خانواده شهدای نیروی انتظامی، کارکنان نمونه تجلیل شد و یگان‌های نمونه نیروهای مسلح استان با رژه در میدان صبحگاه نیروی انتظامی، آمادگی خود را برای تامین امنیت به نمایش گذاشتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان