حجت الاسلام سید حسین رکنی حسینی ظهر شنبه در جمع مردم بردخون با بیان اینکه امامت و ولایت مکمل رسالت است و رسالت بدون ولایت معنی ندارد، اظهار داشت: خواص جامعه و همنشینان و یاران پیامبر(ص)که با امام علی(ع)بیعت کردند به عنوان اولین مخالفان در برابر ولایت حضرت علی(ع)ایستادند.

وی با اشاره به اینکه اگر خواص با امام علی(ع) همراهی می‌کردند امروز شاهد اختلافات و تفرقه بین مسلمین نبودیم، افزود: ولایت و امامت از ارکان جامعه اسلامی است که ماندگاری انقلاب و نظام اسلامی نیز به دلیل تبعیت از ولایت و رهبری است و نباید عده‌ای به خاطر منافع شخصی در برابر ولایت بایستند.

رکنی حسینی به ایام هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: صدام با تحریک قدرت‌های جهانی با هدف برانداختن نظام اسلامی جنگی تمام عیار بر ضد جمهوری اسلامی آغاز کرد اما به دلیل اینکه امام راحل(ره) در رأس نظام اسلامی قرار داشت پس از هشت سال دفاع مقدس، رژیم بعث بدون هیچ دستاوردی در برابر ما تسلیم شد.

امام جمعه بردخون ادامه داد: فرزندان امانتی در دست ما هستند و بزرگترین گناه این است که اولیاء نسبت به فرزندان خود بی تفاوت باشند و با اینکه برای رفاه آنها هزینه می کنیم اما نسبت به سرنوشتشان توجهی نداریم و با شبیخون فرهنگی که همه خانه ها را فرا گرفته، عدم احساس مسئولیت والدین نسبت به فرزندان مناسب نیست.

وی افزود: اولیا و مربیان به تربیت و معنویات فرزندان توجه بیشتری کنند و مدیران فردا را صادقانه پرورش دهیم و دین و ایمان آنان را تقویت کنیم؛ هرچند شاهد کوتاهی برخی از اولیا و مربیان در عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان هستیم.

رکنی حسینی تعداد مربیان پرورشی را اندک دانست و گفت: برخی از مربیان پرورشی تخصصی در این زمینه ندارند  که نیاز به توجه و دقت بیشتری وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر پیشرفت قابل توجهی نداشته، یادآور شد: بحث سیاه نمایی نیست اما استان بوشهر با جمعیت بیش از یک میلیون دارای مشکلات، بی کاری، نیازهای فرهنگی وا قتصادی، ازدواج و بهداشت است و با این جمعیت تنها دارای یک بیمارستان مجهز است که نشانه بی‌توجهی به جان انسان‌ها است.

امام جمعه بردخون همچنین از صدای بلندگوی مساجد گله کرد و گفت: هیچ‌کس حق ندارد صدای بیرونی مساجد و حسینیه ها را باز کند که موجب آزار و اذیت مردم شود.

منبع: خبرگزاری مهر