قلندر لشکری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رصد دقیق تردد شناورهای ورودی و خروجی به کشور از برنامه‌های مرزبانی در راستای تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی با بیان اینکه ماموران پایگاه دریابانی گناوه در این راستا به یک فروند شناور مشکوک شده و دستور ایست دادند، گفت: ماموران در بازرسی از این شناور ۱۱۵ دستگاه موتور کولر در انواع مختلف، ۱۰۰ دستگاه پنل کولر به مارک‌های مختلف، یک‌هزار و ۵۵۰ تخته پتو، ۹۵ دستگاه مانیتور  ۱۹ اینچ، ۴۲۶ هزار و ۶۰۰ عدد آدامس خارجی، ۹۸ دستگاه تلویزیون ال ای دی، ۶۲۴ عدد ادکلن، ۲۷ هزار و ۶۰۰ عدد مانتو، کاپشن، پالتو و…، ۳۶۰ عدد کاور لباسشویی، ۵ قطعه لوازم یدکی خودرو مستعمل، ۱۸۰ عدد لوازم پزشکی، ۲۱ دستگاه یخچال و فریزر سامسونگ و یک هزار و ۱۶۰ عدد لامپ کم مصرف کشف کردند.

لشکری با اشاره به دستگیری ۳ متهم در ارتباط با این پرونده افزود: کارشناسان مربوطه ارزش ریالی این میزان کالای قاچاق کشف شده را ۲۱ میلیارد و ۱۸۷ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال برآورد کردند.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با تأکید بر تداوم اقدامات عملیاتی دریابانی استان در راستای فرامین رهبر معظم انقلاب گفت: در راستای حمایت از تولیدات داخلی کشور، به طور جدی با هرگونه قاچاق برخورد می‌کنیم.

وی با قدردانی از تعامل خوبی که مرزنشینان استان بوشهر با فرماندهی دریابانی استان برای تأمین نظم و امنیت و مبارزه با پدیده شوم قاچاق و قاچاق فروشی داشتند به شعار سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اشاره کرد و افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، امنیت خوبی در مرزهای دریایی خلیج‌فارس برقرار شده است.

منبع: خبرگزاری فارس