به گزارش دوراهک، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی صبح امروز در جمع هیأت‌های عزاداری عاشورای حسینی شهر بردخون اظهار داشت: لبیک یا حسین یعنی اینکه هدف امام حسین را بشناسیم و نسبت به آن آگاه باشیم و بگوییم بعد از قرن‌ها آماده‌ایم آرمان‌ها و اهداف نهضت عاشورا را محقق کنیم.

وی افزود: حضرت امام حسین(ع) از قیام خود اهدافی داشت، بکوشید اهداف و آرمان‌های عاشورایی آن حضرت در پرتو عزاداری‌ها فراموش  نشود.

حسینی بر اقامه نماز به جماعت و اول وقت تأکید کرد و گفت: اگر امام حسین (ع) نماز ظهر عاشورا را فراموش نکرد به معنی این است که مسلمانان همواره به نماز و اقامه آن تا پای جان ثابت قدم بمانند.

امام جمعه دیّر با اشاره به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، اضافه کرد: امر به معروف و نهی ازمنکر ضامن حیات جامعه اسلامی است پس ناظر بر کار یکدیگر باشیم و ضمن ریشه کن کردن منکرات، معروف را گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه امروز نیز ظالمان زیادی در جهان وجود دارند، ادامه داد: ظالمان به دنبال گسترش سلطه خود هستند پس همواره هیهات من الذله را فریاد کنیم و رهرو راستین امام حسین (ع) باشیم و خود را برای دفع ظلم مسؤول بدانیم.

حسینی تصریح کرد: از مبارزات مردم سوریه، لبنان، بحرین و یمن حمایت می‌کنیم و حضور استکبار و دشمنان اسلام را مانع آرامش مسلمانان می‌دانیم.

وی عزت، بزرگی، استقلال و آرامش امروز کشور را به برکت خون شهدا به‌ویژه شهدای حرم دانست و گفت: برخی حضور مدافعان حرم را در ازای دریافت حقوق می‌دانند که این نظری ناپسند است چرا که اگر اینها نبودند امروز داعش در شهرهای ما جولان می‌داد.

امام جمعه دیّر قدردانی از نعمت بزرگ ولایت و رهبری را یادآور شد و خاطرنشان کرد: رهبری دانا و آگاه و حکیمی داریم که توطئه‌های دشمن را خنثی کرده و این کشور در آرامش و آزادی قرار دارد.

منبع: فارس