به گزارش دوراهک، سیدعلی جعفری صبح امروز در نشست شورای فناوری مرکز رشد دشتی افزود: حمایت از جوانان نخبه­ یکی از اهداف ما در مراکز رشد علم و فناوری است که با ایده و طرح‌های نو زمینه‎ساز اشتغال می‌­شوند.

وی اظهار داشت: مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی در تبدیل پتانسیل‌های بالقوه به بالفعل در راستای گسترش علم و فناوری ایفا می‌کنند.

جعفری با اشاره به طرح توجیهی شرکت تعاونی آبخیزداری مند سبز دشتی با موضوع احیای منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: طرح شرکت تعاونی آبخیزداری مند سبز دشتی از داوران طرح از ۲۰۰ امتیاز حائز امتیاز ۱۵۸ شده است.

وی ادامه داد: این طرح در راستای اشتغال‌زایی شاید در نگاه اول از تمام شاخه‌های فناوری برخوردار نباشد اما در قالب حوزه‌های خدمات تخصصی در زمینهٔ کشاورزی ارائه می‌دهد.

جعفری یادآور شد: نیاز آبخیزداری با توجه به کمبود آب مهم بوده و بخش کشاورزی به سویی می‌رود که باید منابع آب را حفظ کنیم.

 مسؤول شرکت تعاونی آبخیزداری مند سبز دشتی نیز با توجیه طرح گفت: این شرکت از نیروهای متخصص و تحصیل‌کرده آبخیزداری تشکیل‌شده و در حوزه کشاورزی و به‌ویژه آبخیزداری فعالیت می‌کند.

ابراهیم خالقی‌نیا اضافه کرد: با اجرای این طرح کنترل فرسایش خاک، طرح‌های مرتع‌داری و حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح تبخیر آب تا ۹۰ درصد کاهش و نفوذ آب تا ۱۰۰درصد انجام می‌شود و آب در اختیار کشاورزان پایین‌دست قرار می‌گیرد.

خالقی‌نیا افزود: احیای مناطق کویری شهرستان با کشت گیاهان شور پسند از دیگر اهداف این طرح است.

منبع : فارس