حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته گناوه اظهار داشت: راه برون رفت از  تمام آسیب ها و معضلاتی که امروز در کشور شاهد آن هستیم توجه به سیره اهل بیت و الگو گرفتن از این بزرگواران است.

وی به سیره زندگی علوی و فاطمی اشاره کرد و گفت: دوری از تجملگرایی و چشم و هم چشمی موجب کاهش آمار های ناگوار طلاق و بالا رفتن سن ازدواج است.

امام جمعه گناوه با اشاره به آمار تاسف بار طلاق در کشوری که پیروان پیامبر هستند، گفت: از همه نگران کننده تر این است که استانی مانند بوشهر با زبانزد و پیشرو بودن در مسائل دینی و پیروی از اهل بیت در این آمار جزء بالاترین طلاق های ثبت شده در کشور باشد.

رکنی حسینی خاطر نشان کرد: امروز خرج های بی مورد مانند جهیزیه های زیاد بر دوش زوج ها و خانواده ها سنگینی می کند و همین موجب ترس آنها از ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج می شود.

وی همچنین به ۱۲ شهریور روز شهادت رئیسعلی دلواری اشاره کرد و گفت: این روز، روز مبارزه با استعمار نامگذاری شده است و مردم ولایتمدار استان بوشهر نشان دادن که در طول تاریخ با پیروی از بزرگانی چون رئیسعلی دلواری در مبارزه با استعمار پیشتاز بودند و نگذاشتند که یک وجب از خارک استان مورد تهاجم قرار بگیرد.

امام جمعه گناوه همچنین به ۱۸ شهریور سالروز جنایت خاندان آل سعود اشاره کرد و افزود: این حرکت ها با حمایت آمریکا انجام می شود و ما این جنایات را محکوم می کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر