به گزارش دوراهک، رضا عوض‌پور ظهر امروز در همایش سرشماری و توسعه پایدار اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار که تا ظهر روز گذشته ثبت شده در استان بوشهر ۸ هزار و ۳۰۰ خانوار به صورت اینترنتی در طرح سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند.

وی با بیان اینکه مشارکت موثر در نظام برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری یک ضرورت است، بیان کرد: در استان بوشهر به انسان‌هایی با تفکر توسعه نیاز داریم و این امر یکی از وظایف مهم معلمان است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر تصریح کرد: در چند سال اخیر ۱۵۰ میلیارد تومان برای حوزه آموزش و پرورش اعتبار در نظر گرفتیم، در توزیع اعتبارات ۲۰ فصل توسعه‌ای داریم که یک فصل آن حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد اعتبارات استانی را به خود اختصاص می‌دهد.

عوض‌پور گفت: دغدغه استاندار همواره آموزش و پرورش و ارتقای شان و جایگاه معلمان و دانش‌آموزان در جامعه است.

وی بیان داشت: ۱۰ سال دیگر تا پایان برنامه چشم‌انداز فاصله داریم و رسیدن به اهداف برنامه نیازمند برنامه‌ریزی است و برای برنامه‌ریزی باید اطلاعات جامع در اختیار داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه در اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن نیازمند مشارکت آموزش و پرورش هستیم، خاطرنشان کرد: انتظار داریم معلمان در این طرح به ما کمک کنند تا اطلاعات درست جمع‌آوری کنیم، در واقع به دنبال بالاترین سهم مشارکت ثبت‌نام اینترنتی در سرشماری هستیم و این امر مهم‌ترین تقاضای ما از فرهنگیان است.

عوض‌پور گفت: تاکنون بوشهر در ثبت‌نام اینترنتی جزو استان‌های برتر معرفی شده است که این امر به همت همه مردم و فرهنگیان محقق شده است.

منبع:فارس