سرلشکر محسن رضایی صبح امروز در جمع بسیجیان، نیروهای سپاه و سایر نیروهای مسلح مستقر در استان بوشهر، با بیان اینکه استان بوشهر نقش قابل توجهی در هشت سال دفاع مقدس داشت، اظهار داشت: بوشهر سرزمین دلیران و قهرمانان مبارزه با شیطان‌ها است.

وی با بیان اینکه بوشهر کانون دلیری، مردانگی و غیرت است تصریح کرد: بوشهر رزمگاه شهیدان رئیسعلی دلواری و مهدوی‌ها است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بوشهر سرزمین‌ قایق‌های تندرو در دل آب‌های نیلگون خلیج‌فارس است، خاطرنشان کرد: بوشهر سرزمین قایق‌های تندرویی است که رعب و وحشت در دل ناوهای هواپیما‌بر آمریکایی ایجاد کرده است.

سرلشکر رضایی با بیان اینکه دشمنان اسلام از جمله استکبار جهانی و صهیونیست درصدد اختلاف میان مسلمانان هستند، گفت: آنان طراحی کردند که نباید جهان اسلام متحد شود و پیشرفت کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قلب جهان اسلام در مکه، مدینه، کربلا و قدس می‌تپد، گفت: چون قلب جهان اسلام در این مکان‌ها می‌تپد، پدیده اسرائیل با حمایت وهابیت ایجاد شد.

سرلشکر رضایی با بیان اینکه رویای نیل تا فرات طراحی استکبار  و صهیونیست‌ها بود، خاطرنشان کرد: ماموریت اسرائیل با حمایت و پشتیبانی وهابیت و آل‌سعود در اجرایی شدن رویای نیل تا فرات بود که وقوع انقلاب اسلامی ضمن ایجاد لرزه بر وجود آن‌ها، تمامی معادلات آن‌ها را برهم زد.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله گفت: استکبار برای نابودکردن انقلاب اسلامی با مامور کردن صدام و با حمایت کشورهای مختلف و پول صهیونیست‌ها جنگ هشت ساله علیه ایران را تحمیل کرد؛ همزمان ۵ استان درگیر جنگ ۸ ساله شدند. بیش از ۱۳۰۰ تانک و نفربر و توپ به مرزهای ۵ استان حمله کرد که به سبب نبود آمادگی این مناطق، ۵ ساعت توانستند در مقابل این حمله مقاومت کنند.

سرلشکر رضایی با بیان اینکه در آن دوران قدرت بزرگ بین‌المللی برای جلوگیری از انقلاب اسلامی تشکیل شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران برنامه آمریکا را به‌کلی معکوس کرد و توطئه‌هایی که علیه ایران برنامه‌ریزی کردند، به خودشان برگشت.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از قایق‌های تندرو سپاه هراس دارند، گفت: اگر از تکاوران و تفنگداران آمریکایی سئوال شود از ناوهای چینی یا قایق‌های سپاه ترس دارند، بدون شک جواب آنان ترس از قایق‌های تندرو سپاه است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امروز رژیم صهیونیستی به یک ارتش پوشالی تبدیل شده است، افزود: آخرین حمله و توان صهیونیست‌ها در جنگ ۳۳ روزه و غزه نمایان شد و پس از این شکست توان رژیم صهیونیستی به ارتش پوشالی تبدیل شد.

وی تصریح کرد: پس از شکست اسرائیل در جبهه‌های مختلف علیه اسلام و مسلمانان، رویای نیل تا فرات با طراحی وهابیت و پشتیبانی اسرائیل مورد توجه قرار گرفت که در این میان فلسطین دیگری در سوریه، عراق، بحرین، یمن، کویت و دیگر کشورها ایجاد شد. آمریکا می‌خواهد خلاء اقتدار اسرائیل را با عربستان و وهابیت پر کند.

سرلشکر رضایی با بیان اینکه امروز در شرایط حساسی قرار داریم، اظهار داشت: وضعیت کنونی کمتر از دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نیست، با یک اژدهای هفت‌سر به نام استکبار و صهیونیسم مواجه هستیم و هر سری را که می‌زنیم سر دیگر جلو می‌آید اما ما عرصه را کاملاً بر استکبار تنگ کرده‌ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تمامی طراحی‌ها و برنامه‌های آمریکا و کشورهای منطقه را رصد می‌کند، افزود: جمهوری اسلامی ایران با کمال بردباری، حکمت و تدبیر با حوادث‌ منطقه برخورد می‌کند. البته دشمنان در بسیاری از جاها قصد عصبانی‌کردن ما را دارند تا دست به کار شتاب‌زده بزنیم درحالی که تمامی برنامه‌های دشمنان رصد و کنترل می‌شود و از آمادگی بالایی برای اجرای ماموریت‌ها برخوردار هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عده‌ای می‌گویند که موشک و تانک برای چیست؟ درحالی که این تجهیزات و آمادگی دفاعی ایران امری مهم و ضروری است. آمادگی نقش مهمی در ترس و هراس دشمن دارد؛ باید همواره در آمادگی به‌سر ببریم چراکه آمادگی سبب ترس دشمن، اقتدار و جلوگیری از جنگ می‌شود.

سرلشکر رضایی با تاکید بر انتقال تجارب عملیات‌های دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران دنبال هیچ جنگی نیست و در پی پاک‌کردن اذهان افرادی که جنگ در سر می‌پرورانند، است، این در حالی است که اگر کسی غلطی بکند به فرمان رهبر معظم انقلاب، سیلی محکمتر از سیلی صدام خواهند خورد.

منبع: خبرگزاری تسنیم