به گزارش دوراهک  ، رضا عوض‌پور ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی اظهار داشت: از نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی که در سفرهای مقامات عالی کشور به استان بوشهر به‌خوبی مسائل استان و حوزه انتخابیه را مطرح می‌کنند تشکر می‌کنم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: در سه سال اخیر سعی کرده‌ایم با یک رویکرد توسعه‌ای متوازن به همه ظرفیت‌های استان نگاه کنیم و از هیچ فرصت و ظرفیتی در استان غافل نشدیم و با این نگاه، نظام درآمدی استان را خیلی تقویت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: درآمد مالیاتی استان بوشهر ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است و جزء سه استان برتر کشور هستیم و درآمد گمرکات استان بوشهر ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

عوض‌پور با بیان اینکه در مورد نحوه نظام درآمد استان بوشهر نقد داریم گفت: باید نشستی با نماینده مردم دشتی و تنگستان داشته باشیم که چطور می‌شود از این‌همه حجم نقدینگی که در خزانه کشور واریز می‌کنیم استان به نحو مؤثرتری استفاده کند.

وی افزود: در سه سال گذشته بیش از ۲۸۰۰ پروژه عمرانی کوچک و بزرگ با اعتباری بالغ‌بر ۲ هزار میلیارد تومان در استان بوشهر اجرا شده است.

عوض‌پور به اعتبارات ملی در استان بوشهر اشاره کرد و یادآور شد: از سال ۹۲ تاکنون بالغ‌بر ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در کمیته‌های برنامه‌ریزی و شورای برنامه‌ریزی استان توزیع کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: مدیران از ظرفیت نماینده مردم در مجلس بیشتر استفاده کنند زیرا ما تشنه این نوع نگاه هستیم و به‌شدت نیاز به تزریق این نگاه‌ داریم و باید تلاش کنیم سهم استان را از اقتصاد ملی بیشتر کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر افزود: حضور دکتر شهریاری در کمیسیون عمران خیلی به استان کمک می‌کند و ما هم در کنار ایشان تلاش داریم از این ظرفیت برای توسعه استان نهایت بهره را ببریم.

عوض‌پور گفت: حجم پروژه‌های نیمه‌تمام ملی در کشور ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است که باید به اتمام برسد و بین ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی اعتبارات عمرانی کشور است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: از ظرفیت بخش خصوصی در بحث مدارس نیمه‌تمام، فضاهای فرهنگی و ورزشی در استان بوشهر استقبال می‌کنیم.

وی بحث اقتصاد مقاومتی را مهم ارزیابی کرد و افزود: مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را به‌عنوان یک‌ راه برون‌رفت اقتصاد کشور از وضعیت فعلی مورد تأکید قرار دادند.

عوض‌پور یادآور شد: اقتصاد مقاومتی باید مردمی، دانش‌بنیان، عدالت محور، درون‌زاد، مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی، برون‌گرا و نگاهش معطوف به بازارهای صادراتی باشد که در استان بوشهر ۲۰ پروژه متنوع را در استان تعریف و روی ۱۵ پروژه تمرکز کرده‌ایم که یکی از آن‌ها کارخانه سیمان مند دشتی است.

وی افزود: سالانه ۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی در ۱۴ هزار هکتار از اراضی استان بوشهر تولید می‌شود.

عوض‌پور با بیان اینکه از افرادی که متقاضی توسعه کشت گلخانه‌ای هستند حمایت می‌کنیم گفت: از متقاضیان در ساخت گلخانه استقبال و تسهیلات ویژه آن در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌کنیم.

وی از گازرسانی به مرغداری‌ها در استان بوشهر خبر داد و افزود: در حال حاضر میزان مصرف گازوئیل به مرغداری‌ها ۱۴ هزار لیتر است که اگر تبدیل به گاز شوند پول یک سال هزینه سوخت می‌تواند صرف گازرسانی به مرغداری‌ها کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به سرشماری نفوس و مسکن در استان بوشهر بیان داشت: تمام برنامه‌ریزی‌هایی که در استان و کشور در مقیاس ملی انجام می‌شود خواستگاه آن سرشماری نفوس و مسکن است.

عوض پور تأکید کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی کارکنان خود را ملزم کنند تا به‌صورت اینترنتی ثبت‌نام کنند و از ائمه جمعه و جماعات می‌خواهم در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند.

وی افزود: از دهیاران تقاضا می‌کنم در اجرای سرشماری نفوس و مسکن به ما کمک کنند و با هماهنگی که با فرمانده سپاه امام صادق (ع) صورت گرفته بیش از ۸۰۰ پایگاه‌های مقاومت بسیج در استان بوشهر در این طرح با ما همکاری می‌کنند.

منبع :فارس