آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، امروز(۶ مهر)، در آیین افتتاح ساختمان مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر، گفت: حوزه های علمیه استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی هستند و دانش‌آموختگان مدرسه‌های علمیه رسالت انبیا ائمه اطهار (علیهم السلام) را بر عهده دارند.

وی افزود: هدایت جامعه بر عهده علما دین است و طلاب و روحانیون باید با مجهز شدن به اطلاعات مدرن و فوق مدرن این نقش را خوبی ایفا کنند.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به فعالیت ۱۲ مدرسه علمیه در بخش برادران، ۱۲ مدرسه علمیه خواهران و یک مرکز جامعه‌المصطفی در استان بوشهر، اذعان داشت: سند چشم انداز حوزه های علمیه تدوین می شود تا حرکت حوزه با کار کارشناسی شده و دانش بنیان هدایت شود.

وی با اشاره به سندچشم انداز ۱۴۰۴ حوزه عنوان داشت: حرکت حوزه به ویژه حوزه های علمیه خواهران پرشتاب است و واگذاری ۲ کتاب برای تالیف برای تدریس در جهان اسلام به حوزه های استان نشان از ظرفیت بالای آن ها است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به جمعیت بانوان ابراز داشت: باید فعالیت های حوزه های علمیه خواهران محدود نباشد و در سطح جهانی گسترش یابد.

منبع: خبرگزاری شبستان