به گزارش دوراهک ،علی اکبر شعبان‌پور اظهار داشت: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نامگذاری شده و شرکت نفت و گاز پارس در راستای تحقق منویات معظم له و عملی کردن شعار سال اهتمام جدی دارد.

 وی افزود: در دولت یازدهم و با تدبیر ارزشمند وزیر نفت شاهد تحرک و پویایی در پارس جنوبی بودیم و طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ اقدامات ارزشمندی در توسعه فازهای اولویت‌دار انجام شد و امسال نیز این روند تداوم دارد.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس خاطر نشان کرد: در سال گذشته و سال ۹۳ در مجموع بیش از ۱۶۰ میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید گاز در پارس جنوبی اضافه شده و بحمدالله این روند با شتاب خوبی تداوم دارد.

شعبان‌پور از تولید روزانه ۴۴۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین در پارس جنوبی خبر داد و تصریح کرد: در شرایط کنونی روزانه ۴۴۰ میلیون متر مکعب گاز از پارس جنوبی برداشت و به شبکه سراسری تزریق و ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: با تکمیل فازهای در دست اجرا و تا کمتر از یک و نیم سال آینده تولید گاز در پارس جنوبی به بیش از ۵۳۰ میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد که گام بزرگی در راستای توسعه پارس جنوبی است.

 مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس ابراز داشت: در راستای دستیابی بیشتر به تولید و فرآورش گاز در پارس جنوبی و رسیدن به کشور قطر در این زمینه، طی سه سال اخیر برنامه‌ریزی بسیار خوب و قابل قبولی انجام گرفته و امیدواریم این روند تداوم یابد.

شعبان‌پور یادآور شد: سرکشی به فازهای مختلف و شناخت مشکلات و معضلات موجود و ارائه راهکار برای رفع مشکلات در دستور کار قرار دارد و به فضل خدا با تلاش متخصصان داخلی به بسیاری از اهداف از قبل تعیین شده رسیده‌ایم.