سرهنگ حمید خرمدل روز دوشنبه در نشست تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در استان بوشهر افزود: برهمین اساس بزرگداشت هفته دفاع مقدس نیز باید با مشارکت همه کسانی که دل در گرو نظام و اعتلای ایران اسلامی دارند انجام شود.
وی یادآورشد: بزرگداشت هفته دفاع مقدس باعث ترویج فرهنگ و روحیه حماسی و سلحشوری میان آحاد جامعه خواهد شد.
سرهنگ خرمدل اضافه کرد: همه ملتها در طول سال برهه ای از تاریخ سرزمین خود را گرامی می دارند که در راس این مناسبت ها زمان صلح یا نبرد است که در ایران اسلامی نیز ۸سال دفاع مقدس بعنوان کارنامه درخشان شکوه و عظمت رزمندگانی است که از سرزمین، دین ، ناموس و شرف ایرانی دفاع کردند همواره در قالب برنامه های متنوع برگزار می شود.
جانشین سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: ایستادگی ، ایثار ، جهاد و تعبد جلوه هایی از دستاوردهای دفاع مقدس است که در شرایط عادی برای هیچ ملتی رقم نمی خورد.
وی افزود: فارغ از ویرانی و تخریب بخش های زیادی از مناطق کشور که خاصیت جنگ است اما امنیت و توسعه دفاعی از دستاوردهای دوران دفاع مقدس است که نظام اسلامی در شرایط کنونی نیز از آن بهره می برد.
خردمدل بااشاره به شرایط ناامنی در کشورهای منطقه اظهارداشت:امنیت موجود حاصل جانفشانی و تقدیم هزاران شهیدی است که جان خود را نثار کردند تا درخت انقلاب تنومند تر شود.
وی گفت: توسعه دفاعی تنها بخشی در کشور است که با همه محدودیت ها و دسیسه های دشمنان با دانش بومی توسط نخبگان داخلی برای ارتقای توان بازدارندگی جمهوری اسلامی با موفقیت های سترگی روبرو شده است.
خرمدل با بیان اینکه دشمن عزت ، شکوه و عظمت ایران اسلامی را تحمل نمی کند افزود: دشمن به خوبی درک کرده است که با توپ و موشک نمی تواند انقلاب اسلامی را از پا درآورد برهمین اساس بدلیل تغییر مفاهیم ارزشی است.
جانشین سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تصریح کرد: عزت ، اقتدار و امنیت موجود در کشور حاصل عدم اتکا و بی اعتمادی مطلق به امریکا است.
وی گفت: هیچ کشوری در مورد مسائل امنیتی خود در مقابل دشمن کوتاه نمی آید برهمین اساس نباید در مقابل راهبرد مهار و تغییر رفتار که خواست دشمن است تسلیم شویم.
خرمدل افزود: درحالیکه عربستان سعودی یکهزار فروند جنگنده و رژیم صهیونیستی نیز ۲۰۰کلاهک هسته ای دارد نباید تضعیف امور دفاعی کشور مطرح شود.
وی یادآورشد:امروز عده ای در داخل هرچند جیره و مواجب نمی گیرند اما نقش پیاده نظام دشمن را ایفا می کنند .
جانشین سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت:در شرایط کنونی اگر با اقتدار پای میز مذاکره می نشینیم حاصل مجاهدت و اقتدار نیروهای مسلح و افتخار آفرینی رزمندگان است.
وی افزود: دغدغه دلسوزان نظام در مورد پروژه نفوذ و موضوعاتی که بنیه دفاعی کشور را تضیف کند باید جدی گرفته شود .
دبیر هفته دفاع مقدس سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز گفت: ۷۰۰ برنامه متنوع برای پاسداشت این مناسبت فرخنده توسط پایگاهها و نواحی مقاومت بسیج در این استان پیش بینی شده است.
سرهنگ علیرضا غریبی افزود:در راستای بزرگداشت مطلوب برنامه های هفته دفاع مقدس در استان بوشهر ۱۰کمیته مختلف تشکیل شده است.
وی یادآورشد: بازسازی عملیات کربلای سه به مدت چهار شب در دهکده گردشگری بوشهر یکی از برنامه های مهم این مناسبت است.

غریبی افزود: همچنین در ۵شهرستان استان بوشهر یادواره شهدای آبروی محله بنام شهدای منا همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا