زباله‌های عفونی و غیرعفونی بیمارستان سوانح و سوختگی و حضرت امیرالمومنین(ع) شهر گناوه که در زمین‌های کشاورزی در نزدیکی روستای قلعه حیدر در ۱۰ کیلومتری گناوه به حال خود رها شده بود، در حال جمع آوری است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما گفت: دفع غیر اصولی زباله‌های عفونی و غیرعفونی در زمین های بالادست در سال‌های گذشته، باعث شده با هر بار بارش باران این زباله‌ها به زمین‌های کشاورزی روستای قلعه حیدر سرازیر شوند و زمین‌های این روستا را آلوده کنند.
محمد تولیده با اشاره به این که بیشتر این زباله ها با باران سال گذشته به این روستا منتقل شده‌اند، افزود: زباله های عفونی از خطرناک ترین نوع زباله‌ها هستند که می توانند آثار بسیار سوء بر روی محیط داشته باشند. 
وی با بیان این که دلسوزان محیط زیست و سازمان‌های مردم نهاد با گزارش این مشکل به محیط زیست، حل آن را خواستار شده بودند، ادامه داد: با همکاری شهرداری این زباله‌ها در حال جمع آوری هستند البته ما از شهرداری خواسته‌ایم محیطی را برای دفع صحیح زباله مهیا کند و با فنس کشی، ایجاد مسیر دسترسی و کاشت درخت تلاش کند زباله‌ها مشکلی برای محیط زیست و مردم به وجود نیاورند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: برای دفع زباله‌های بیمارستانی هم زمینی به وسعت یک هکتار در نظر گرفته شده تا زباله‌ها به صورت اصولی دفع شوند و از پیش آمدن فاجعه زیست محیطی پیشگیری شود.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما