به گزارش دوراهک، نماز عید سعید قربان صبح امروز با حضور باشکوه مردم و مسؤولان در مصلای نماز جمعه بوشهر برگزار شد.

امام جمعه بوشهر در این آیین با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: دوری از گناه و رعایت تقوی و پرهیزگاری رمز سعادت انسان در دنیا و آخرت است و همواره باید تقوی پیشه کنیم.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری به مراسم حج امسال اشاره کرد و افزود: مراسم حج امسال در حالی برگزار شد که حجاج ایرانی حضور نداشتند، اما دل‌های حجاج ما با حاجیان بود.

وی با اشاره به اینکه حکام سعودی کاری بسیار ناشایست کردند و امسال نیز حج تلفات زیادی تاکنون داده است، خاطرنشان کرد: حکام جنایتکار سعودی این شجره ملعونه کاری کردند که در طول تاریخ بی‌سابقه بوده و همواره این جنایات را تکرار می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: آل‌سعود، گروه‌های تروریستی را حمایت می‌کنند و خودشان نیز مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند و هر روز جنایات بیشتری مرتکب می‌شوند.

صفایی بوشهری گفت: آل سعود، خانه خدا را بر مسلمانان مسدود می‌کنند و مسجدها را تخریب و حج را تعطیل می‌کنند که هر کدام از این اقدامات به تنهایی نشانه جنایات عظیم آنهاست.

وی با اشاره به دهه امامت و ولایت خواستار توجه بیشتر مسؤولان به این ایام شد و افزود: مسئولان فرهنگی باید نسبت به پاسداشت فرهنگ علوی در جامعه بیشتر همت کنند و برنامه‌های این ایام باید با کیفیت مطلوبی برگزار شود.

منبع : فارس