عبدالحمید خدری در نطق میان دستور در صحن علنی امروز (یکشنبه) مجلس تأکید کرد: مجلس باید در چهار سال پیش رو نسبت به ارتقای رفاه و معیشت فرهنگیان اقدام کند چون اگر خواهان اصلاح جامعه هستیم باید آموزش و پرورش را اصلاح کنیم.

وی افزود: بعد از مشخص شدن موضوع حقوق‌های نامتعارف جنجال و هیاهوی بجایی ایجاد شد. باید در مورد میزان کم حقوق‌های معلمان و فرهنگیان نیز چنین جنجالی به‌پا شود چرا که آنها به مراتب حقوق‌های نامتعارف‌تری می‌گیرند اما صدایشان به گوش کسی نمی‌رسد. رفاه و معیشت معلمان باید بر رفاه و معیشت رئیس جمهور، وزیر، وکیل و نماینده مجلس برتری داشته باشد.

این نماینده مجلس همچنین از موضع‌گیری مقام معظم رهبری درباره حضور پیدا نکردن یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات که در جهت دوقطبی شدن جامعه بود، قدردانی و تشکر کرد.

نماینده بوشهر در ادامه با انتقاد از وضعیت بیکاری در این استان، گفت: زیبنده نیست استان بوشهر با این تعداد پالایشگاه و صنعت پتروشیمی و گمرک جزو استان‌های محروم کشور باشد، آمار بیکاری در این استان نیز زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی افزود: در شرایطی که بوشهر به عنوان قطب هسته‌ای جهان معرفی می‌شود شاهد احداث بیمارستان هسته‌ای با هزار میلیارد تومان در تهران هستیم که این خلاف انصاف‌، وجدان و عدالت است.

خدری همچنین با گلایه از برخورد نامناسب نیروی انتظامی در استان بوشهر با مردم به بهانه مبارزه با قاچاق کالا، گفت: امروز با سوء برداشت از بیانات حکیمانه و داهیانه رهبری به بهانه مبارزه با قاچاق کالا شاهد مقابله با کوله‌برهایی هستیم که برای معیشت خود و خانواده‌شان مال و جانشان را به موج‌های دریا می‌سپاریم و در این شرایط آنها را قاچاقچی می‌خوانند. از برخی دولتمردان نیز گلایه داریم که در رسانه رسمی مردم بوشهر را به قاچاقچی بودن متهم کرده‌اند.

منبع: ایسنا