به گزارش دوراهک، همایش روز ملی مبارزه با استعمار از دقایقی قبل با حضور وزیر اطلاعات و مسئولان استان بوشهر آغاز شد.

وزیر اطلاعات و استاندار بوشهر و امام جمعه بوشهر، سخنرانان مراسم روز ملی مبارزه با استعمار و بزرگداشت سردار شهید رئیسعلی دلواری هستند.

بر اساس این گزارش، مراسم بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان استان بوشهر در سالن ورزشی شهید جمادی دلوار برگزار شده است.

امسال صد‌و‌یکمین سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری است و حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات مهمان ویژه مراسم روز ملی مبارزه با استعمار است.

بر اساس این گزارش، ۱۲ شهریور سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری در مبارزه با انگلیسی‌ها در بوشهر در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز مبارزه با استعمار انگلیس ثبت شده است.

سال‌های اخیر همواره مراسم سالگرد شهادت شهید رئیسعلی دلواری با استقبال مردم و مسئولان برگزار شده است.

* حجت‌الاسلام سید محمود علوی در کنگره یکصد و یکمین سال بزرگداشت شهادت رئیسعلی دلواری در دلوار اظهار داشت: نامگذاری سالروز شهادت رئیسعلی دلواری به نام روز ملی مبارزه با استعمار بسیار بامسماست و بدون تردید نام رئیسعلی دلواری همواره زنده و ماندگار است.

وی افزود: استاندار بوشهر و امام جمعه و سایر مسؤولان این استان در برگزاری این همایش زحمات و تلاش‌های زیادی متقبل شده‌اند و باید در تمام سال‌ها این روز را گرامی برداریم و به شهید رئیسعلی دلواری ادای احترام کنیم.

وزیر اطلاعات تبیین کرد: هنوز پرچم حماسه‌ها و رشادت‌های شهید رئیسعلی دلواری در ایران برافراشته است و خون این سردار بزرگ در رگ‌های رزمندگان اسلام و نیروهای مسلح و سپاه و بسیج و سربازان گمنام و … جاری است.

علوی تأکید کرد: بدون تردید با شهادت رئیسعلی دلواری هزاران رئیسعلی دلواری دیگر با جاری شدن خون این شهید پر آوازه خلق شد و در مقابل استعمارگران و مستکبران ایستادند.

وی تشریح کرد: شهید رئیسعلی دلواری با گرفتن فتوا از علمای دین در عرصه مبارزه با انگلیس اقدام کرد و همواره در تمام مبارزات رئیسعلی، نقش علمای دینی پررنگ بوده است.

وزیر اطلاعات توضیح داد: شهید رئیسعلی دلواری در ۳۴ سالگی مانند فردی ۸۰ ساله فکر می‌کرد و این مهم نمادی از رشادت و حماسه‌آفرینی این شهید است که برگرفته از فرهنگ و مکتب اهل بیت (ع) استت.

علوی متذکر شد: دین اسلام اجازه ظلم و پذیرش ظلم نمی‌دهد و کسی که ذلت را بپذیرد مسلمان نیست چرا که مسلمان در برابر زورگویان و ظالمان ایستاده و تسلیم نمی‌شود.

منبع: فارس