عبدالله نجفی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بسیج رسانه استان بوشهر برنامه‌های مهمی برای امسال تدوین کرده است، اظهار داشت: بسیج رسانه استان بوشهر با مشارکت خبرگزاری‌ها و خبرنگاران بسیجی برنامه‌های مهمی تدوین و اجرایی کرده است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ورزشی ویژه خبرنگاران خاطرنشان کرد: برگزاری اردوی فرهنگی رسانه‌ای راهیان نور شمال‌غرب،برگزاری کلاس‌های آموزشی خبرنگاری و تبیین رسالت خبرنگاران در جامعه، برپایی اردوهای فرهنگی و علمی از جمله برنامه‌های بسیج رسانه است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر از برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر خبرداد و افزود: جشنواره رسانه‌ای ابوذر با هدف افزایش تولیدات متناسب با اهداف انقلاب در رسانه‌ها و تقویت روحیه خودباوری بین خبرنگاران انقلابی استان بوشهر برگزار می‌شود.

نجفی، با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی، امر به معروف و نهی از منکر، دشمن شناسی، معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و تقویت روحیه خودباور از موضوعات جشنواره ابوذر است افزود: موضوعات یاد شده در بخش کشوری و بوشهر دو قرن مقاومت در بخش  استانی در جشنواره رسانه‌ای ابوذر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جشنواره به برترین آثار ارائه شده جوائز ارزنده‌ای اهدا می‌شود گفت: طبق تصمیم کمیته داوران به برترین‌های آثار خبرنگاران در زمینه تیتر، خبر، گزارش، گفتگو، یادداشت و عکس جوایز ارزنده‌ای داده می‌شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر با بیان اینکه شرکت تمامی خبرنگاران در جشنواره ابوذر آزاد است افزود: آثاری که از ابتدای آبان ماه ۹۴ تا آبان ماه ۱۳۹۵ در یکی از رسانه‌ها منتشر شده در جشنواره رسانه‌ای ابوذر پذیرفته می‌شود و مورد داوری قرار می‌گیرد.

نجفی با بیان اینکه آثار خبرنگاران تا ۲۰ آبان ماه  پذیرفته می‌شود، گفت: خبرنگاران می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره واقع در بوشهر، خیابان شهید مطهری، خیابان بیت‌المقدس، نبش کوچه تلاش، ساختمان ایثار طبقه ۳، دفتر بسیج رسانه و یا به آدرس ایمیل basijrasaneh.b@gmail.com ارسال کنند.

وی با اعلام اینکه متقاضیان می‌توانند حداکثر در دو بخش و در هر بخش با سه اثر در جشنواره شرکت کنند، تاکید کرد: باز نشر آثاری که قبلا در جشنواره‌های قبل شرکت داده شده و حائز رتبه شده‌اند، ارائه آن در این جشنواره ممنوع  است و به آن‌ها ترتیب اثری داده نمی‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم