آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری،‌نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر درخطبه های نماز جمعه بوشهر، با گرامیداشت سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری گفت: انگلیس چهار بار به بوشهر حمله کرده است و با توجه به بعد مسافتی که با این کشور استعمارگر داریم چه دلیل بجز روحیه استعمارگری می تواند انگیزه این حملات باشد.

وی افزود: اگر رئیسعلی دلواری ها و مجتهدین ایران نبودند جنوب ایران هم سرنوشتی مانند بحرین پیدا می کرد و با مقاومت آن ها بوده است که تاریخ ما سراسر مقاومت و پایداری است.

آیت الله صفایی بوشهری بیان داشت: رئیسعلی دلواری حق عظیمی بر مردم بوشهر و ایران دارد و مثل ستاره ای پرفروغ برتارک تاریخ مقاومت می درخشد.

خطیب جمعه بوشهر گفت: به انگلیس متذکر می شویم که دست از خباثت بردارید چرا که جهان، جهان قبل نیست که بتوانید فتنه کنید و مردم ایران با پشتیبانی از رهبرانقلاب  رو به روی شما می ایستد.

با اشاره به بازدید رهبر معظم از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی گفت: در شرایط کنونی که ظلم و جور نظام های استکباری در دنیا رواج یافته است باید توان دفاعی کشور افزایش پیدا کند.

آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: امریکا که نطفه وجودیش از بین بردن حقوق بشر است نباید به خودش اجازه دهد که درباره حقوق بشر ایران صحبت کند.

وی با اشاره به اینکه منبع فساد دردنیا و خیانت به بشریت امریکا است،  بیان داشت: مردم ایران، سپاه، بسیج و ارتش همه در کنار رهبری هستند و مراعات اخلاق رادارند و کوچک ترین تجاوز را با پاسخی سخت جواب می دهند.

خطیب نماز جمعه این هفته بوشهر  با گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا(س) بر ترویج ازدواج آسان و کم هزینه تاکید کرد و عنوان داشت: باید به جوانان در راستای انتخاب صحیح و آغاز زندگی بدون تشریفات کمک کرد.

آیت الله صفایی بوشهری با گرامیداشت روز تعاون و بانکداری اسلامی اظهار داشت: امیدواریم با تعاون و حمایت از تعاونی ها و بانکداری واقعی اسلامی کشور رو به پیشرفت و توسعه حرکت کرد.

منبع : خبرگزاری شبستان