نصرالله شفیعی روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری آئین شهید عاشوری افزود: هدف از برگزاری اینگونه آیین ها حفظ یاد و خاطره شهدا و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان جامعه است.
وی اضافه کرد: در این ارتباط ۱۴ مهرماه جاری سی و هشتمین آئین سالگرد شهید ابوتراب عاشوری در کنار مرقد آن شهید در شهر چغادک با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار می شود.
شفیعی ادامه داد: شهید عاشوری رهبر مبارزات مردم مسلمان استان بوشهر در سال ۵۷ و یکی از روحانیون مجاهد، آگاه و بصیری بود که در سال ۱۳۴۰ امام راحل را شناخت و در مسیر ایشان گام برداشت.
وی اظهار کرد: با وجود اینکه شهید عاشوری بارها مورد تهدید از سوی حکومت طاغوت قرارگرفت ولی همچنان با پافشاری براعتقادات خود به مبارزه با رژیم پهلوی ادامه داد.
شفیعی گفت: رژیم پهلوی به تاثیر از حضور این روحانی مبارزه در مدیریت تظاهرات سال ۵۷ مردم استان بوشهر پی برد و از او خواستند استان را ترک کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: با وجود تهدیدهای پی در پی رژیم طاغوت شهید عاشوری بوشهر را مرکز مبارزه خود قرار داد تا اینکه در سوم محرم سال ۵۷ به شهادت رسید.

منبع: ایرنا