نمازگزاران بوشهر پس از اقامه نماز جمعه امروز، با برپایی راهپیمایی از مصلی جمعه به سمت میدان قدس جنایات آل سعود و آل خلیفه را محکوم کردند.

از شعارهای مردم در این راهپیمایی می‌توان به «یابن‌الحسن عزا به پا شد بیا  عید مسلمانان عزا شد بیا»، «یابن‌الحسن ای یادگار زهرا  گردیده صحرای منا کربلا»، «آل سعود آل ابوسفیان است  فاجعه منا دلیل آن است»، «امنیت حجاج بیت خدا  در خطر افتاد چرا در منا»، «امنیت حجاج بیت داور   هیچ ضمانتی ندارد دگر»، «آل‌سعود پست بی‌کفایت  بی‌شک بُوَد مسئول این جنایت»، «سؤ مدیریت آل‌سعود  گردید بر تمام عالم مشهود»، «حجاج بی‌پناه بیت خدا  احرام‌شان کفن شده در منا» و «آل‌سعود خادم آمریکایند  از غاصبان مکه و منایند» اشاره کرد.

نماز گزاران علاوه بر فریادهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل‌سعود خائن» شعارهایی همچون «وهابی کودک‌کش همدست اسرائیل است»، «نابود می‌شوند به لطف خدا سعودی و صهیونیست و آمریکا»، «رهبری ملت ما الهی است راه بدون رهبری گمراهی است»، ولایت فقیه اصل دین است محور اتحاد مسلمین است، «بحرین قهرمان در انتظار است در انتظار فتح آشکار است»، «آل خلیفه آل شیطان بود دشمن آزادی انسان بود» و «آل خلیفه فاسد و بی حیاست مزدور شیطان بزرگ آمریکاست» سر دادند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: مردم در نقاط مختلف استان بوشهر همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی امروز شرکت کردند و انزجار خود از جنایات آل سعود و آل خلیفه را نشان دادند.

نصرالله شفیعی اضافه کرد: این راهپیمایی در محکومیت جنایات خصمانه رژیم دیکتاتور آل سعود در سالگرد کشتار حجاج بی‌گناه و ایجاد فاجعه منا و آل‌خلیفه و پشتیبانی از جنبش اسلامی مردم مظلوم بحرین و حمایت از رهبری و مرجعیت بزرگ دینی بحرین «آیت الله شیخ عیسی قاسم» برگزار شد.

وی افزود: مردم شجاع و مؤمن استان بوشهر با حضور گسترده و پرشور، اعتراض و خشم انقلابی و نفرت و انزجار خود را از این اقدامات غیرانسانی و ضد حقوق بشری اعلام کرده و «مرگ آل سعود و آل خلیفه» را فریاد زدند.

منبع: خبرگزاری مهر