به گزارش دوراهک ،احمد یزدانی امروز با بیان اینکه راه‌اندازی خانه هلال می تواند کمک موثری به جمعیت هلال احمر در وقوع حوادث کند اظهار داشت: سه خانه هلال در شهرها و روستاهای شهرستان جم راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های جمیعت هلال احمر در شهرستان جم اظهار داشت: جمیعت هلال احمر در شهرستان جم در هفته دولت افتتاح شد و بعد از آن شاهد فعالیت‌ها و اقدامات جمیعت هلال احمر در سطح شهرستان جم هستیم.

رئیس جمیعت هلال احمر شهرستان جم با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان جم گفت: جم یکی از شهرستان‌های کوهستانی استان بوشهر است و نیاز جدی به خدمات هلال در این شهرستان احساس می‌شد که خوشبختانه در هفته دولت سال جاری جمیعت هلال احمر در شهرستان جم افتتاح شد.

یزدانی از راه‌اندازی خانه‌های هلال در شهرستان جم خبر داد و ابراز داشت: هدف از تشکیل و تاسیس خانه‌های هلال در شهرها و روستاهای شهرستان جم؛ جذب جوانان به سمت فعالیت‌های مفید و سازنده و ترویج فرهنگ امدادی، بشر دوستانه و همچنین ایجاد حس انسان دوستی در سطح جامعه است.

وی با ابراز خرسندی از کمک‌ها و حمایت‌های مسؤولان شهرستان جم از جمیعت هلال احمر خاطرنشان کرد: این خانه‌های هلال با همکاری فرماندار، بخشداران، شوراها و دهیاران تاسیس می‌شود.

این مسؤول با تشریح هدف تاسیس خانه‌های هلال تصریح کرد: در خانه‌های هلال افراد آموزش‌های امداد و نجات را فرا می‌گیرند تا بتوانند در زمان وقوع حوادث به آسیب دیدگان بلایا کمک کنند.

یزدانی با بیان اینکه راه‌اندازی خانه هلال می‌تواند کمک موثری به جمعیت هلال احمر در وقوع حوادث کند اظهار داشت: سه خانه هلال در روستای آبگرمک و شهرهای ریز و انارستان راه اندازی می‌شود.

رئیس جمیعت هلال احمر شهرستان جم گفت: خانه‌های هلال نقش موثری در نهادینه کردن فرهنگ امدادی و بشر دوستانه دارد و امیدواریم بتوانیم با تلاش و همکاری تمام مسؤولان ذی ربط به این مهم دست یابیم.

وی با تقدیر از تلاش‌ها و حمایت‌های مدیرعامل جمیعت هلال احمر استان بوشهر بیان داشت: با اعطای مجوز تاسیس خانه‌های هلال و همچنین مساعدت‌های فرماندار، بخشداران و شوراها سبب شده جمیعت هلال احمر در شهرستان جم روز به روز موثرتر و قوی‌تر شود.

یزدانی با اشاره به اینکه خانه‌های هلال توسط نیروهای داوطلب انجام می‌شود و زیر نظر هلال احمر جم فعالیت خواهند داشت گفت: خانه‌های هلال به صورت موقت ۶ ماهه فعالیت خواهند کرد و در صورت دارا بودن عملکرد مثبت و پس از تایید شورای نظارت بر خانه‌های هلال مجوز فعالیت دائمی خواهند گرفت.