حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح جمعه شب در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان دشتی با بیان اینکه رضایت عمومی نسبت به عملکرد غلامرضا مهرجو فرماندار دشتی وجود دارد، اظهار داشت: از تلاش‌های  غلامرضا مهرجو که در رأس فرمانداری شهرستان دشتی حضور دارد حضوراً و غیابا تشکر کرده‌ و اعلام رضایت می‌کنیم.

امام‌جمعه خورموج افزود: از حجت‌الاسلام توکلیان رئیس اداره تبلیغات اسلامی که برنامه‌ای مردمی در جهت تجلیل و تکریم از خدمات ارزشمند مسؤولان شهرستان تدارک دیدند تشکر می‌کنم.

وی از راه‌اندازی کاروان تبلیغی توسط تبلیغات اسلامی در سطح شهرستان دشتی خبر داد و افزود: هر دو هفته یک‌بار تعدادی از روحانیونی که در شهر مستقر هستند تحت عنوان کاروان تبلیغی به روستاهای که فاقد روحانی هستند احکام و معارفی دینی را برای مردم تبیین می‌کنند و این از کارهای بسیار خوب و ارزشمند است.

مصلح گفت: کاروان قرآنی یکی دیگر از ابتکارات تبلیغات اسلامی دشتی است که تعدادی از قاریان قرآن و گروهای تواشیحی راه‌اندازی و به روستاها و مناطق اطراف سفر می‌کنند و برنامه‌های قرآنی را احیا می‌کنند.

وی اضافه کرد: برنامه‌های محوری در مناسبت‌های مختلف دینی و مذهبی از دیگر ابتکارات تبلیغات اسلامی است که در سطح شهر برگزار می‌شود هرچند این شهر دارای خصوصیاتی است که خیلی تمرکزی نیستند، تمرکزی فکر نمی‌کنند و متمرکز نمی‌شوند اما به خاطر اینکه جمعیت کافی دارند هر کس در مساجد خود برنامه اجرا می‌کند.

امام جمعه خورموج افزود: در حوزه مسائل انقلابی، همراهی با نظام، کمک به نهضت‌های آزادی‌بخش، کمک به بیداری اسلامی و کمک به مدافعان حرم مسجد الحجه تک است.

مصلح بابیان اینکه مسؤولان باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند یادآور شد: عمل بدون ایمان، اخلاص و اعتقاد مبدأ و معاد هیچ ارزشی ندارد پاسخگویی به مردم و مافوق برای مدیران استرس‌آور است و امروز وحدت، هماهنگی و همبستگی خوبی بین ائمه جمعه، مسئولان و مردم در شهرستان وجود دارد.

منبع : خبرگزاری فارس