آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری ظهر یکشنبه در نشست همایش امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر برکات بسیار زیادی در جامعه خواهد داشت و هم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی تاثیرگذار است.

وی از رشد و بالندگی انسان به عنوان یکی از مزایای اجرای امر به معروف و نهی از منکر نام برد و اضافه کرد: خداوند خود اولین امرکننده به معروف و ناهی از منکر است و در اسلام نیز توجه ویژه‌ای به این فریضه مهم شده است.

امام جمعه بوشهر خواستار تلاش برای شناسایی منکرها در جامعه شد و بیان کرد: طلاق یکی از منکراتی است که متاسفانه در جامعه آمار نگران‌کننده‌ای دارد و باید راه‌های پیشگیری از آن اتخاذ شود.

وی از بیکاری به عنوان یک منکر مهم دیگر نام برد و خاطرنشان کرد: نداشتن شغل مناسب یکی از مهمترین عوامل بروز طلاق است که باید برای توسعه اشتغال در جامعه از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه، ادامه داد: افزایش سطح علمی یکی از معروفات است که در استان بوشهر نیز اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است و شاهد سیر صعودی سطح علمی استان بوشهر هستیم.

وی با اشاره به وجود هزار و ۳۰۰ کلاس درس تخریبی در استان بوشهر، تاکید کرد: سطح تاسیسات دانش بنیان استان بوشهر در خاورمیانه و کشور بی‌نظیر است و زیرساخت‌های علمی استان نیز باید ارتقا یابد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: از دیگر طرح‌های مبارزه با منکر می‌توان به پیشگیری از مشکلات دهان و دندان و بیماری قلبی و عروقی و همچنین پیشگیری از اسراف آب، برق، گاز و . . . اشاره کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه بزرگ فرهنگی استان بوشهر با حضور استادان دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، اظهار داشت: از مهمترین اهداف راه‌اندازی این قرارگاه، بررسی مشکلات فرهنگی و ارائه راهکارهای حل آن‌ها است.

صفایی بوشهری از تدوین و اجرای طرح‌های تشویق معروف و پیشگیری از منکرات در مناطق مختلف استان بوشهر خبر داد و افزود: هر مسئول در هر منطقه و شهرستان موظف شود در سال ۱۲ معروف را ترویج و ۱۲ منکر را پیشگیری کند.

منبع: خبرگزاری مهر