در ادامه‌ی برنامه‌های جهادی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای مدرسه‌سازی در مناطق محروم کشور، روستاهای استان بوشهر نیز از خدمات این بنیاد برخوردار شدند.

این فعالیت بنیاد برکت فرصتی را فراهم آورد تا صدها کودک و نوجوان بوشهری بتوانند در مدارسی استاندارد و برخوردار از تجهیزات کمک آموزشی مناسب به تحصیل خود ادامه دهند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر در این زمینه گفت: بنیاد برکت ساخت ۲۷ مدرسه در روستاهای محروم و مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی این استان را بر عهده گرفته است.

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: برای ساخت این ۲۷ مدرسه در قالب ۱۴۰ کلاس درس مبلغ ۱۱۴ میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی یادآورشد: تاکنون تعهد ساخت فضای آموزشی۶۰ کلاس درس در قالب ۱۷ مدرسه‌ی برکت در سطح استان بوشهر افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

مرادی اظهارداشت: فضاهایی که از سوی بنیاد برکت ساخته می‌شوند علاوه بر رعایت کامل استانداردهای لازم برای امکان آموزشی از نظر تجهیزات آموزشی نیز تکمیل شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرند.

وی گفت: امیدواریم با حمایت‌های بنیاد برکت در کنار جامعه‌ی خیرین مدرسه‌ساز، بتوانیم مشکلات و نیازهای فضاهای آموزشی این استان محروم را برطرف نماییم.

بنیاد برکت تلاش دارد براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب یک‌هزار مدرسه در مناطق محروم کشور تأسیس کند. 

تاکنون ساخت ۷۰۰ باب از این مدارس توسط بنیاد برکت محقق شده و بیش از ۷۶ هزار دانش‌آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

در همین حال ساخت ۲۰۰ مدرسه‌ی دیگر در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور با تلاش بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه دارد.

منبع: فرارو