مجری طرح توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی اظهار داشت: آخرین سکوی اقماری این فازها ۲۷ مهرماه برای نصب در موقعیت دریا از محل یارد صنعتی بندرعباس بارگیری می‌شود.

حسن بویری درباره مشخصات فنی سکوی اقماری ۱۷B  پارس جنوبی تصریح کرد: این سکو با وزنی معادل ۲۳۰۰ تن پس از مراحل نصب و راه‌اندازی ۵۰۰ میلیون فوت مکعب معادل ۱۴٫۵ میلیون متر مکعب منابع گازی پارس جنوبی را به پالایشگاه خشکی انتقال می‌دهد.

وی با اشاره به نصب این سکو در آبان ماه و راه‌اندازی آن تا اوایل اسفندماه امسال گفت: با بهره‌برداری از سکوی ۱۷B، فازهای ۱۷ و ۱۸  پارس جنوبی به طور کامل راه‌اندازی می‌شود.

مجری طرح توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی پیشرفت فیزیکی سکوی ۱۷B را ۹۲٫۳ درصد برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر عملیات پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی این سکو به ترتیب به ۶۶ درصد و ۳۲ درصد رسیده است.

سطح پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در جزیره خارگ ارتقا می‌یابد

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: سطح پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در جزیره خارگ ارتقا می‌یابد و کارگاه‌های تخصصی و اقدامات پیشگیرانه و برنامه‌های آموزشی در دستور کار است.

سید پیروز موسوی اظهار داشت: در حال طراحی و تدوین یک برنامه زمان‌بندی مدون برای ارتقای سطح پدافند غیرعامل در جزیره خارگ هستیم.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه به‌زودی کارگروه‌های متعددی در سطوح مختلف به منظور شناسایی نقاط ضعف و قوت مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ایجاد می‌شود خاطرنشان کرد: در مسیر تقویت آموزش‌های حرفه‌ای به‌ویژه در حوزه پدافند غیرعامل و سایبری با هدف اقدام‌های پیشگیرانه حرکت می‌کنیم.

وی افزود: از همه ظرفیت‌ها در جزیره خارگ برای ارتقای سطح دانش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران استفاده می‌شود.

موسوی بیان کرد: همیشه تهدیدها به ما یادآوری می‌کند که توجه به مباحث پدافند غیرعامل با نگاهی ویژه‌تر مورد توجه قرار گیرد.

آموزش فنی و حرفه‌ای به دنبال توانمندسازی جوانان است

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر در نشست با مسئول  آموزش و مدیرکانون پیروان ولایت کمیته امداد شهر بردخون اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه‌ای در سال‌های اخیر قدم‌های موثری را در حوزه توانمندسازی جوانان کشور در کسب مهارت‌های لازم برداشته است.

حسن موسوی  اظهار کرد: با توجه به اینکه معضل اشتغال از دغدغه‌های اصلی مردم در همه اقشار جامعه است عدم اتکا به مدرک دانشگاهی از سوی دانش‌آموختگان و فرا گرفتن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند در یافتن شغل به آنها شانس بیشتری بدهد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش، خاطرنشان کرد: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و به موازات آن مراکز بخش خصوصی با حمایت دولت آموزش‌های مهارتی را ارائه می‌کنند که باید از این واحدها با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی پشتیبانی عملیاتی صورت بگیرد.

موسوی بیان کرد: این آموزش‌ها سبب بوجود آمدن حس خودباوری در کارآموزان می‌شود و اعتقاد پیدا می‌کنند که توانمند هستند و این همان موضوعی است که حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به آن اشاره و تأکید کرده‌اند که اکر ما این امر را محقق کنیم در واقع نصف راه برای کارآفرینی پیموده‌ایم.

سیاستهای آموزشی فنی و حرفه‌ای به سمت کیفیت‌بخشی پیش می‌رود

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه در نشست با مربیان آموزشی این مرکز گفت: مشورت و هم‌افزایی مربیان ترویج آموزش‌های مهارتی با کیفیت را به دنبال دارد.

عباس حقیقی با اشاره به اهمیت مشورت و هم افزایی مربیان به منظور انتقال تجربیات به یکدیگر، برگزاری این نشست‌ها را گامی مؤثر در راستای نیل به اهداف آموزشی دانست.

وی با  تبیین سیاستها و برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اظهار داشت: تمامی سیاستهای آموزشی سازمان به سمت کیفیت بخشی و ساختاردهی نظام آموزشی پیش می‌رود و در این خصوص همکاری و مشارکت و هم‌افزایی مربیان بیش از پیش مورد نیاز است.

حقیقی با بیان اینکه آموزش یکی از مهم‌ترین نیازهای افراد است و فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای در راستای مهارت‌آموزی افراد است افزود: باید از تمامی ظرفیت موجود برای حضور حداکثری افراد در کارگاه‌های آموزشی بهره گرفت.

بیش از ۲ میلیارد ریال زکات در دشتستان جمع آوری شد

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دشتستان گفت : مردم نیکوکار و خیر این شهرستان در نیمه نخست امسال ۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال زکات به این نهاد پرداخت کرده‌اند.

سید اکبر عدنانی با بیان اینکه در مبالغ زکات دخل و تصرف نمی‌شود اظهار داشت: زکات وصولی در مسیری که برطرف کردن محرومیت از چهره شهرها و روستاهای استان است طبق دستورالعمل‌های اعلام شده هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: زکات سهم فقرا و جزو اموال آنها محسوب می‌شود که کمیته امداد به عنوان مسئول جمع‌آوری این امر باید پاسخگو باشد و برای جلب و اعتماد فقرا عمل کند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دشتستان افزود: تلاش می‌شود فرهنگ زکات مستحبی در مناطقی که جمع‌آوری زکات واجب کمتر است ترویج یابد تا با توجه به این که  پرداخت زکات به طور مستقیم برای رسیدگی به امور نیازمندان، فقرا، عمران و آبادانی هزینه می‌شود در محرومیت‌زدایی این منتطق نیز موثر واقع شود.

استفاده از ظرفیت‌های ماه محرم در راستای توسعه طرح اکرام و محسنین

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: با توجه به این که ماه محرم ماه نوعدوستی، ایثار و از خودگذشتگی است از ظرفیت‌های این ماه در راستای توسعه طرح‌های اکرام و محسنین استفاده می‌شود.

احمد لطفی با اشاره به اجرای سه برنامه محوری طرح فلاح، طرح‌های اکرام و محسنین و توزیع جیره غذایی خشک و گرم تصریح کرد: طرح فلاح یکی از موفق‌ترین طرح‌های کمیته امداد در راستای تعمیق باورهای دینی خانواده‌های زیر پوشش خود بوده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح فلاح با هدف حفاظت خانواده‌های زیر پوشش از هجمه‌های فرهنگی و ارتقای سطح آگاهی آنها در ارتباط با مسائل دینی در مرحله نخست در سطح خانواده‌های آسیب‌‌دیده، سپس در میان خانواده‌های آسیب‌پذیر و در نهایت در سطح خانواده‌های در معرض آسیب به اجرا گذاشته می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از  استقبال گسترده مردم خیر و نیکوکار استان از طرح های اکرام ایتام و محسنین خبر داد و گفت: این طرح که حمایت مالی از فرزندان یتیم تحت حمایت و غیر تحت حمایت این نهاد به ویژه در ایام سوگواری ائمه معصوم(ع) می‌کند در ماه محرم و صفر نیز به شکل بارزتری انجام می‌شود.

لطفی تصریح کرد: کار سوم و ویژه‌ای که در ایام محرم و صفر در دستور کار این نهاد قرار گرفته است توزیع نذورات مردمی در بین خانواده‌های تحت حمایت به شکل جیره غذایی خشک و وعده‌های غذایی گرم است که هماهنگی‌های خوبی با هیئت‌ها و مساجد در کنار نیکوکاران انجام شده است .

دستگاههای اجرایی باید با فنی و حرفه‌ای شهرستان دیر همکاری کنند

معاون مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر در نشست فرهنگی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان همکاری جدی همه دستگاههای اجرایی شهرستان دیر برای توسعه و فرهنگ‌سازی این آموزش‌ها را خواستار شد.

حسین درویشی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی آموزش‌های مهارتی در جامعه و لزوم همکاری همه دستگاههای اجرایی اظهار داشت: همکاری خوبی با کمیته امداد و بهزیستی در اجرای آموزش‌های منجر به اشتغال و جذب در صنایع انجام می‌شود و امید است دیگر دستگاه‌های اجرایی نیز در توسعه آموزش‌های مهارتی مشارکت کنند.

وی بر لزوم توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با هدف ایجاد فرصت‌های جدید شغلی در شهرستان تاکید کرد و گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای توسعه آموزش‌های مهارتی را که یکی از راهکارهای ایجاد مشاغل محسوب می‌شود را در دستور کار خود قرار داده  است.

درویشی افزود: آموزش فنی و حرفه‌ای با انتشار فراخوان نیازهای مورد نظر را احصا کرده و برای آموزش آن اقدام و یا به‌صورت پروژه آن را تعریف می‌کند تا جوابگوی نیاز‌های اشتغال شهرستان باشد.

تجمع رهروان زینبی در گناوه

تجمع رهروان زینبی گناوه با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی، الگوگیری بانوان  از حضرت زینب(ع) پیام رسان دشت کربلا برگزار شد.

در این مراسم  یکی از طلاب با تبیین نقش حضرت زینب(س) در پاسداری از نهضت بزرگ امام حسین(ع) اظهار داشت: نباید در الگوگیری از حضرت زینب (س) به کلیات بسنده کرد بلکه باید همه ابعاد شخصیتی ایشان، همچون حضور موثر در جامعه، شکیبایی، عفت، دشمن‌شناسی، حقیقت طلبی و حق‌گویی را شناخت و در زندگی به‌کار گرفت.

در این آیین معنوی بانوان ضمن ابراز همدردی با مصیبت‌های حضرت زینب(س) در کربلا در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) اشک ماتم ریختند.

در آیین لبیک یا زینب(س) که با حال و هوایی نینوایی همراه بود، مداحان اهل بیت(ع) به مداحی و سینه‌زنی پرداختند.

رویکرد تقاضا محوری جایگزین عرضه محوری شود

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر در نشست شورای گسترش و ارزیابی عملکرد این مرکز گفت: برای اینکه آموزش‌ها را منطبق با نیاز کار اجرا کنیم باید در آموزش‌های مهارتی رویکرد تقاضا محوری را جایگزین عرضه محوری قرار بدهیم.

حسن موسوی اظهار داشت: در کشور ایران که بر اساس سند چشم‌انداز ۲۰ ساله به عنوان قدرت نخست اقتصادی در منطقه تعریف شده موضوع توجه به تولید ملی و به تبع آن منابع سرمایه‌داری یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های کلان محسوب می‌شود.

وی افزود: در همین راستا با نگاه به عوامل تولید، اهمیت عامل نیروی انسانی در فرآیند تولید انکار ناپذیر بوده و از همین رو برنامه‌ریزی برای بهبود و ارتقای آن امری ضروری است.

موسوی سهم آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای رادر توسعه تولید سهم قابل توجهی دانست و گفت: در این زمینه، سهم آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در توسعه تولیدات ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی سهم قابل توجهی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم