حجت الاسلام موسوی هوایی در همایش پرچمداران بصیرت با اشاره به ویژگی‌های برگزاری مراسم اصولی عزاداری برای امام حسین (ع) گفت:شناخت امام حسین ع  باید اصلی ترین رسالت عزاداریها و هیئت های مذهبی باشد.
وی یکی دیگر از اصول عزاداریها را تطبیق زندگی خود با زندگی امام حسین ( ع) بر شمرد و گفت: حفظ مکتب سیدالشهدا ( ع) نیز از مهم‌ترین وظایف  هیئت های مذهبی در عزاداریها به شمار می‌رود.
معاون آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی کشور افزود : هیئت های که وابسته به نام سید الشهدا هستند باید از سجایایی اخلاقی آنحضرت الگو بگیرند.
وی ادامه داد:سازمان تبلیغات اسلامی باید جوابگوی شبهات و سوالات مذهبی مردم و به خصوص جوانان باشد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان نیز در این همایش با اشاره به اینکه در اسلام به تقوا و نظم توصیه شده است گفت: هیئتها و محافل دینی باید جلوه انسجام و نظم و انضباط باشند.
حجت الاسلام صفی یاری به برقراری نظم در جلسات هیئتها ،توزیع مناسب برنامه ها در طول دهه محرم و صفر ،رعایت شان صاحب عزا و جلوگیری از انجام اعمالی که موجب سوء استفاده دشمن بر علیه شیعیان می شود تاکید کرد.
وی هوشیاری و بصیرت را رکن اصلی در برگزاری عزاداریها عنوان کرد.
سردار صالحی نیز در این همایش هیئت های مذهبی را قویترین مانع در مقابل تهاجم فرهنگی عنوان کرد و از مسولین هیئت های مذهبی خواست قبل از حرکت دسته عزاداریها مسیرهای حرکت را به نیرویی انتظامی اطلاع دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان