حجت‌الاسلام حسین دشتی بعدازظهر امروز در آیین سی‌و‌هشتمین سالگرد شهادت شهید حجت‌الاسلام ابوتراب عاشوری در چغادک با تسلیت ایام ماه محرم و بزرگداشت سالروز شهادت شهید عاشوری و با بیان اینکه ماه محرم به انسان درس آزادگی و رشادت می‌دهد اظهار داشت: ماه محرم دارای آموزه‌های بسیار مهمی است که مهم‌ترین درس آن عشق به ولایت و  تسلیم نشدن در برابر ظلم و مبارزه با طاغوت است که شهید عاشوری از این آموزه‌ها در مقابله با طاغوت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه شهید عاشورای در دوران خفقان رژیم ستم‌شاهی اهداف امام راحل را دنبال می‌کرد افزود:  نقش این شهید در  افزایش آگاهی و به حرکت درآوردن مردم بوشهر  به گونه‌ای بود که پیشتاز مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی در منطقه جنوب کشور معرفی شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با بیان اینکه شهید حجت‌الاسلام ابوتراب عاشوری سند افتخار استان بوشهر در مبارزه با رژیم طاغوت و پیروزی انقلاب اسلامی است گفت: شهید شیخ ابوتراب عاشوری پرچم‌دار نهضت انقلاب اسلامی در استان بوشهر و شهرهای جنوب به عنوان هویت مبارزه با طاغوت در این استان است.

دشتی با بیان اینکه شهید عاشوری در مبارزات خود علیه رژیم منحوس پهلوی شجاعانه و بی پروا سخن می‌گفت خاطر نشان کرد: این شهید درس مبارزه ضد استبدادی خود را از قیام عاشورا فرا گرفت و بدون هراس و ترس  به رسوا کردن جنایات رژیم منحوس پهلوی می‌پرداخت.

وی حاضر بودن در جامعه و داشتتن بصیرت و آگاهی را از جمله این ویژگی‌های این شهید دانست و تصریح کرد: شهید عاشوری نمونه کامل یک مبارز انقلابی است که درس خود را از نهضت عاشورا آموخته بود.

امام جمعه موقت بوشهر تاکید کرد: شهیدان،  انقلابی بودن را در مکتب امام حسین(ع) آموخته‌اند.

فرزند شهید عاشوری هم در این مراسم درس‌آموزی در مکتب سید و سالار شهیدان و دستگیری از مستمندان را از ویژگی‌های شهید شیخ ابوتراب عاشوری  عنوان کرد.

در این مراسم در رثای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام مداحی شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم