رضا عوض‌پور ظهر امروز در نشست شورای اداری بوشهر با حضور معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: درآمد مالیاتی و گمرکی استان بوشهر در سه سال اخیر رشد چشمگیری داشته و نسبت به مدت مشابه قبل از ان رشد محسوسی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در سه سال قبل، بیش از ۱٫۵ برابر هشت سال قبل از آن درآمد مالیاتی در استان داشته‌ایم و درآمد گمرکات نیز ۶۵۰۰ میلیارد تومان بوده که مجموع هشت سال دولت قبل حدود ۵۳۰۰ میلیارد تومان بوده است و رشد چشمگیری را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر خاطر نشان کرد: در سه سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۸۶۷ پروژه بزرگ و کوچک در استان بوشهر افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و بالغ بر ۲٫۲ هزار میلیارد تومان در این پروژه‌ها هزینه شده است.

 عوض‌پور تصریح کرد: در سال گذشته میزان صادرات استان بوشهر ۱۳ میلیارد دلار بوده که این مهم در سال جاری ۱۷ میلیارد دلار هدفگذاری شده است.

این مسؤول از تولید ۱۳۰ هزار تن گندم در استان بوشهر خبر داد و گفت: امسال رکورد تولید گندم در استان بوشهر شکسته شده و در مجموع بیش از ۵۷۱ میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی استان بوشهر انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تکمیل ۱۳۰ طرح با رویکرد اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر خبر داد و افزود: تکمیل این پروژه‌ها در دستور کار قرار دارد که اشتغال زیادی ایجاد می‌کند.

وی از احیای شرکت صدرا خبر داد و ابراز داشت: شرکت صدرا با حمایت معاون اول رئیس جمهور به روزهای خوش خود بازگشته و از ۵۰۰ نفر شاغل در ابتدای امسال به ۱۳۰۰ نفر در شرایط کنونی رسیده و با اجرای پروژه‌های در دست اجرا به ۳ هزار نفر می‌رسد.

منبع: خبرگزاری فارس