احمد لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت دهه امامت و ولایت اظهار داشت: به منظور جذب سرمایه نیکوکاران و خیرین و همچنین تقویت ارائه کمک های بهتر به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت این نهاد، صندوق قرض الحسنه ولایت همزمان با عید غدیر خم افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه فلسفه ایجاد این صندوق ترویج سنت و فرهنگ قرض الحسنه است افزود: در حال حاضر این صندوق با سرمایه امداد راه‌اندازی می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: از نیکوکاران دعوت می‌شود با سپرده‌گذاری در این صندوق زمینه ساز خدمات بهتر به نیازمندان استان بوشهر شوند.

لطفی عنوان کرد: در حال حاضر در ۱۰ استان کشور این صندوق توسط کمیته امداد مراکز راه اندازی شده است و استان بوشهر استان دهم است.

وی از دیگر برنامه‌های این دهه به اطعام ایتام و نیازمندان اشاره کرد و گفت: در ظهر روز عید غدیر  بسته‌های حاوی غذای گرم میان مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با همکاری کمیته امداد و دفتر خبرگان رهبری در شهرستان های استان بوشهر توزیع می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: اطعام دادن در روز عید غدیر از سفارشات انبیاء الهی است و امداد بمنظور ثبت این سنت حسنه با همکاری دفتر خبرگان رهبری ۱۴ هزار غذای گرم پخت و در شهرستان بین خانوارده های  نیازمند توزیع می شود.